weet menig Limmer wie er bedoeld wordt. Kees z'n jongste zoon Ke es A dmiraal oftewel Kees Koek (Dochter Gerda verklaart) De naam Ad m iraal is, net als Groot en Kaandorp, een zeer veel voorkomende naam in Limmen. In de vroegere jaren werd er ook veel vernoemd, de oudste zoon kreeg vaak vaders voornaam en hierna werd opa vernoemd en zo ging dat verder. Hierdoor gebeurde het dat er meerdere mensen in Limmen en binnen een familie, met dezelfde voor- en achternaam liepen. Om de juiste persoon te benoemen werden er bijnamen bedacht die bij het beroep van hem of haar paste. Zo waren er in Limmen binnen de familie Admiraal drie neven met de naam Kees. Eén van Jan Ad miraal de buschau ffeur, één van Joop Ad miraal de kippenboer en één van Siem Admiraal de graanhandelaar. Deze laatste deed naast de graanhandel ook handel in veevoer. Siem overleed al op jonge leeftijd en zijn zonen Siem en Kees zetten de zaak voort. Siem trouwde en kocht café De G oede Verwachting, nu de Lantaarn. Kees ging verder als graanhandelaar en verkoper van veevoeders. Als veevoer had je onder andere meel, biks (brokken) en lijnkoeken. Dit laatste gaf al snel de naam koekenboer aan Kees Ad miraal. Met driemaal een Kees A dmiraal in Limmen was de naam Kees Koek natuurlijk snel gemaakt. Dit was een stuk makkelijker dan Kees van Jan, Kees van Joop of Kees van Siem. Als je het over Kees Koek, of de koekenboer, hebt heet ook Kees en heeft dus deze bijnaam ook. Kleinzoon Kees, welke opa Kees nooit heeft mogen meemaken, wordt binnen de familie ook wel Koek genoemd. Dit komt natuurlijk ook wel een beetje omdat zijn vader Jos (3 zoon van Kees) de zaak heeft voortgezet. Wie weet hebben we dus over een aantal jaren gewoon weer een Kees K oek, de koekenboer in Lim men. 47

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 48