Je begeeft je op glad ijs als je over bijnamen wilt schrijven, want niet iedereen heeft hier goede ervaringen mee. In de loop der tijd zijn lange lijsten met Limmer bijnamen verzameld. Als je de verzameling doorleest klinken de meeste bijnamen heel onschuldig. Ga je ermee aan de slag dan blijkt dat het tegendeel waar kan zijn. De volgende personen zijn persoonlijk benaderd en leggen zelf de herkomst van hun bijnaam uit. Zij hadden hiertegen geen enkel bezwaar, omdat aan hun bijnaam geen vervelend verhaal kleeft. Kees D ekker oftewel Kees de Ket Mijn opa (Kees D ekker) had zijn bijnaam de Ket te danken aan het feit, dat hij met paard en wagen handelde in aardappelen, groenten en fruit. Een ket is iets kleiner en feller dan een gewoon paard. Mijn vader, Niek D ekker, nam de zaak over, maar had de bijnaam toen waarschijnlijk al. Niek de Ket dus. Hij ventte in Limmen als groenteboer met de kettenwagen en bracht voor de tuinders hun producten naar de veiling en kocht daar ook in. Daar kwam ongeveer 60 jaar geleden een eind aan, maar de bijnaam "de Ket" is nog blijven bestaan, al ben ik wel de laatste met deze naam. Mijn zoon wordt niet meer zo genoemd. De naam op mijn huis is een herinnering aan het verleden. doeree Opa Huijsmans oftewel Vat Spak Opa Huijsmans woonde in Ooltgensplaat op het eiland Go Overflakkee. (Zijn standaardgrapje was. Vlak over Kee). Vanuit Zeeland kwam hij in Limmen wonen. De Ze euwen spraken met een bijzonder accent. 43

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 44