VOORWOORD In 2013 heeft O ud Lim men een aantal bijzondere momenten meegemaakt zoals de nieuwe bestemming van de brug op het terrein van de Hortus, de brug was geschonken door de Fa. W inder. Verder stond het jaar in het teken van de tulp. In het najaar toonden wij een leuke documentaire waar veel belangstelling voor was en dan niet te vergeten de tulpenvazen, veel commotie en schrik over twee waardevolle tulpenvazen. Op 8 en 19 maart wordt een aanvang gemaakt met de sloop van het oude interieur van de brandweerkazerne. Het gebouw zou een multifunctionele functie kunnen vervullen in de Museale Hoek. In de periode dat de Hortus open is zal het gebouw worden ingericht als museum zodat belangstellenden de Hortus kunnen bezoeken en het museum. Voor de overige periode zou het gebouw voor lezingen en tentoonstellingen gebruikt kunnen worden. Samen met de overige partijen van de Museale Hoek, zal er afstemming van activiteiten gaan plaatsvinden. De ontwikkeling van de Museale Hoek is een lang gekoesterde wens en wij hopen hiermee voor Limmen een mooi initiatief te ontwikkelen. Bij de gemeente is een behoorlijk bedrag geoormerkt voor de verbouwing, de beschikbaarheid van dat bedrag vervalt na 2014. De drie donateuravonden gaan over het onderwijs in Limmen, Kees Bloedjes heeft zich met veel enthousiasme ingezet om er een aantal mooie avonden van te maken. Als ik dit schrijf moeten de avonden nog worden gegeven maar nu al weet ik dat het een succes gaat worden. In het boekje dat voor u ligt staan weer hele leuke onderwerpen. Het is altijd weer een sport om heel verschillende onderwerpen bij elkaar te brengen, het schrijversteam is het ook dit jaar weer gelukt. Ron Duindam 2

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 3