kroketten zitten maken, tot ze het onder de knie had. Velen zeggen dat ze nooit lekkerder kroketten meer hebben gegeten. Ook begon Piet voorzichtig met patat bakken. P annetjes met olie op een gasstel in de keuken. In die tijd was ook loodgieter Gerard Driessen met Lou Groeneveld de goten aan het herstellen van het pand van Piet aan de Rijk sstraatweg "W aarom heb jij geen oven? vroeg Gerard aan Piet. Dat is veel te duur antwoordde Piet. Een paar dagen later werd er een door Gerard Driessen gemaakte oven inclusief alle leidingen en pijpen geïnstalleerd. Zo kon er met de bloemendagen volop patat gebakken worden. Vjf dagen na de opening vloog de boel in de hens. De brandweerwagen was defect en moest door vier man worden aangeduwd. De brand was inmiddels gedoofd en maar goed ook, want de brandweer wilde de vetbrand met water te lijf gaan. De schade bleef gelukkig beperkt, maar de werkruimte was wel zwartgeblakerd en de nieuwe afzuigkap was totaal verwrongen. Piet organiseerde ook van alles. Zo kon je schieten op een kartonnen schijf met een luchtbuks of draaien aan het Rad van Fortuin. De prijzen waren steevast een taart, of een speculaas- of taaipop. Piet ging met zijn tijd mee en kocht een motorbakfiets met een oude JLO motor. Het ding was om de haverklap stuk en hij had Lou Cornelisse bijna als vaste monteur. Hij was op zijn zachtst gezegd niet altijd even handig. Ook zijn kinderen wisten dat. Op een dag was de regenafvoer van de erker verstopt. Peter klom het dakje op en Piet moest beneden kijken of het lukte. In het begin lukte het zogenaamd niet en P eter vroeg of Piet iets dichterbij wilde gaan kijken. Op dat moment stak P eter de pijp door en Piet en zijn witte jasje zaten natuurlijk onder de prut. En hij had maar twee jasjes. Soms was Piet zelfs wel een beetje roekeloos. Zo liep hij eens een slagaderlijke bloeding op bij het verwijderen van stuk ijzerdraad om een kistje met krenten. Hij was wel handig bij het beslag maken voor oliebollen en het maken van ragout. Hij deed dat met blote handen en een bepaalde slag, dat deed niemand hem na. Hij had geen spatel of garde nodig. Het ging vroeger allemaal wat anders dan nu. Tijdens de verbouwing ontdekte de gemeente dat de ramen op de tekening niet klopten. De gemeente had ooit aan de zijkant van het gemeentehuis 38

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 39