gemobiliseerd op Terschelling. Bij razzia's doken ze altijd onder de Rond 1938 was Piet bakkersknecht bij zijn vader Cor We ijers. In die tijd bezorgde hij ook brood bij dokter van Oppen en daar leerde hij zijn grote liefde kennen, Fie Haaker. In die tijd nam je je meisje op 2 paasdag een dagje mee uit naar Amsterdam en zo kregen zij verkering. In 1942 trouwden zij en zij zouden elf kinderen krijgen. Ze woonden eerst naast Gerrit Bakkum op de hoek van de W esterweg/Molenweg, wat nu de B urg. N ieuwenhuijsenstraat is. Later zijn zij verhuisd naar een deel van de boerderij van Cornelia (Kneel) Emke aan de B urg. Ni euwenhuijsenstraat en uiteindelijk naar Rijkstraatweg 106. Piet was een vlotte prater en ruilde van alles, boter, kleding (vooral ondergoed), aardappelen, spek, tabak, noem het maar op. Toen hij naast Kneel Emke woonde, haalde Piet onder de deel de briketten weg bij Kneel. Er was schaarste en Kneel had van alles volop. In oorlogstijd was Piet samen met zijn vriend Cor van den Berg vloer en onder de tafel bij buurman van der Sande. Onheilspellend en angstig waren de avonden, wanneer het zwart zag van de geallieerde vliegtuigen, die heen en terug naar Duitsland vlogen, om hun bommenlast daar te droppen. Hij vertelde zelf altijd met heel veel plezier het verhaal van de plaatselijke veldwachter. Piet was onderweg van Castricum naar Limmen, toen hij zag dat de veldwachter achter hem aanfietste en Piet hield zijn hand voor het fietsplaatje, zodat het net leek alsof hij er geen had. Hij begon al harder te fietsen en zijn achtervolger dacht dat hij beet had en begon ook steeds harder te fietsen. Buiten adem kwamen zij aan in Limmen, waar Piet zijn hand wegtrok en het fietsplaatje zichtbaar werd. Met een brede grijns keek Piet achterom. Verdom me eijers dan heb je me toch te pakken! riep hij. De bevrijding was een groot feest met uitgelaten mensen, die zagen hoe vliegtuigen Zweeds brood naar beneden lieten vallen. Meerdere baantjes Piet ging toen regelmatig stappen met zijn vrienden Chiel Admiraal, Jaap St uifbergen (broer van Jan, de kapper), Jan Kabel en Piet Kr om. In 1953 was hij koude bakker. Hij werkte een paar dagen bj bakker Juffermans zodat het gezin in het ziekenfonds kon. Het was ook toen al moeilijk om het hoofd boven water te houden. In 1956 35

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 36