OP STAP MET DE K.L.M W at heeft de K.L.M met Limmen te maken? Voor velen zal het volgende verhaal over de Lim mer wandelclub verrassend zijn, omdat veel Limmers geen idee hebben dat deze club heeft bestaan. In het kader van verenigingen in Limmen willen we dit stukje historie niet aan u onthouden. In het vorige jaarboekje hebben we aandacht besteed aan de toneelvereniging. Piet van der Steen senior vertelde ons, dat er in een ver verleden ook een wandelsportvereniging in Limmen heeft bestaan. Piet is nog één van de weinigen, die hierover kan vertellen. Veel oud-leden zijn inmiddels overleden. We hebben geprobeerd alle herinneringen van Piet aan deze club naar boven te halen. Rond 1930 - toen Nederland in een economische crisis zat - moest men zichzelf vermaken. Hoewel Limmen al een turnvereniging rijk was, werd rond die tijd ook de wandelclub in Limmen opgericht. De broer van Piet, Cor van der Steen (beter bekend als decoratieschilder van der Steen), was de grondlegger van deze club. Cor regelde dit allemaal samen met zijn vriend Ad V alkering. Hoewel in Nederland begin jaren dertig "De N ederlandse W andelsport Bond (NWB)" was opgericht, werd op nationaal niveau in Limmen weinig gedaan. De clubleden uit Limmen regelden de wandelingen op hun eigen houtje. De L im mer wandelclub kende een aantal vaste vrouwelijke en mannelijke leden. Al s je geen lid was en wel zin had om een kee rtj e mee te wandelen, dan was dat geen probleem en liep je gezellig mee. Leden van het eerste uur waren onder anderen: Lien Groot, Cor van der St een, Piet van der St een, Toon en Nel D uykerslo ot, Jan van der Eng, Henk van der Eem en zijn zussen Diek en Tiny. De leden vonden wél dat de club een naam nodig had. Jan van Kessel had een briljant idee. e noemen onze club de K.L.M, oftewel Kom Loop Mee De zoon van Jan, Piet van Kessel, nam in die tijd de schoenmakerij van de familie Van Heyningen over. De wandelclub leverde deze jonge schoenmaker meteen leuke verdiensten op. Normaal gesproken liepen veel Limmers op klompen, maar voor wandelen had je goede schoenen nodig. Piet van Kessel voorzag dit 29

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 30