erinnaringgan "sleuteltje" en die hele gemene scherpe sliert blik die dan vrijkwam. Jeetje wat was ik er mee aan, door een nu bloedende moeder de keuken uit gestuurd te worden. De S mac was voor de volgende dag geweest. "Troet-met-stekeltjes". Een welkome afwisseling op het "Hussen- met-je-neus-er-tussen" wat we bijna elke dag naar haar zeggen 23 precies doormidden worden gedeeld, het dansen! anders had je de poppen aan Ri a de D ^Vat ik mij kan herinneren van vroeger omtrent eetrecepten was dat mijn moeder een pan melkse rijst kookte en dat verder in bed liet garen. De pan werd met ik weet niet hoeveel kranten ingepakt en onder een stapel dekens in bed gezet. Hier kon de rijst nog een aantal uren nagaren en bleef de inhoud lekker warm. Het resultaat was heerlijk, rijst met een klont roomboter, suiker en kaneel. Ik vond het destijds zo lekker dat ik het nu nog weleens maak. Herinnering van Marjo Valkering uit naam van Jo Valkering - v.d. Peet Het gezin van Jo Valkering - v.d. Peet en haar huis aan de P agenlaan waren groot en haar keuken maar klein, dus werd je met de regelmaat van de klok weggejaagd wanneer je je aandacht, als 9 van de 10, kwam claimen of nog erger, je hulp kwam aanbieden, en nog erger, zonder haar te vragen je hulp al gaf bij het koken. Zo maakte ik eens lief be doeld zo'n blikje Smac open, ja die m et dat Nee, een heel veilig gerecht waar ze zelf ook dol op was, was aten. Een heerlijk en eenvoudig gerecht waar mijn lieve moeder Jo Valkering-v.d. Peet, de naam in elk geval zeker zelf van heeft verzonnen. Troet met stekeltjes Klontje blue band in de koekenpan laten smelten. Lekker wat gesneden uien erin. St ukgesneden tomaten erbij. Zout en peper

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 24