kwam. Ome Jan zei: "Dick is een goeie jongen, maar hij heeft verkeerde vrienden." "Wie zijn dan zijn vrienden Jan?", vroegen de geconfronteerd werd zij hij stamelend "Oh, oh dat wist ik niet". 20 Het lessie Op latere leeftijd gingen vader en moeder met ome Jaap en tante Trijntje, tante Jane, ome Piet en tante Marie Duykersloot regelmatig op vakantie. Zo kwamen ze ook een keer in Zuid Limburg en dronken daar koffie. Het was een bijzondere koffie, want het was Espresso en dat kende men in die tijd nog niet zo goed. Aan de ober werd gevraagd wat voor koffie dat wa s. "Espresso" zie de ober, waarop ome Jaap Koot antwoordde, "Docht ik wel, lessie zeker..." Ome Jaap hoorde het allemaal niet zo goed en de koffie vond hij natuurlijk maar helemaal niks. Acteu r Toneel spelen was ook een hobby van vader Jan. Zo heeft hij jaren in de toneelcub van de Harmonie gespeeld. Ook met bruiloften en partijen had hij zijn vaste repertoire. Sientje, het Naaikransje en Falderalderiedel werden steevast ten gehore gebracht. Ook in de Sinterklaas periode vervulde hij de rol van Sint met verve. Zo kwam hij in H illegom met de theemuts op als Sint binnen. Mijn broers en zussen waren heel bang van Sint en Piet en zaten in een hoekje te bibberen. Ze hebben nooit gezien, dat het hun vader was. In Limmen presteerde hij het op zijn verjaardag (4 december) als Zwarte Piet met Gerard Duykersloot als Sinterklaas op bezoek te komen. Hij had en zwarte panty over zijn kop getrokken en zijn neus en zijn ogen zaten op zijn wang. Hij zag bijna niks, maar kleine Keessie (dat was ik) had nergens erg in. Zijn grootste vriend Op de verjaardag van Ome Joop ging het gesprek ook over Dick van ome Joop. Die jongen kwam geregeld in de kroeg en kwam dan ook met een slok teveel op thuis. Ome Jan Pijnappel wist wel hoe dat andere omes. Ja, dat wist ome Jan ook niet zo gauw. ^W at de andere omes wel wisten, was dat Dick de grootste vriend was van Kees, de zoon van ome Jan. Toen ome Jan Pijnappel daarmee Hilariteit alom natuurlijk. Kees Ad miraal

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 21