volgende: "Dames en Heren wij bevinden ons thans in het dorpje Zimmerfrei." Zo kundig waren zij opgeleid. jawel hoor, als één van de omes aangaf "Jan, waar blijft de muziek?", moesten we aantreden. Met vader achter de piano, Kees Een kleine anekdote daa rv an is mij bijgebleven, Op één van de eerste reizen, dat er een reisleider mee ging (de chauffeurs waren daar helemaal niet blij mee, want de fooien werden vaak door de reisleiders in hun eigen zak gestoken) moest vader naar Duitsland. Op enig moment pakte de reisleider de microfoon en zei het Muzikaal Onze familie was redelijk muzikaal. Vader speelde verdienstelijk piano en in de Harmonie piston (een soort trompet). Jan en Corrie speelden ook in Harmonie, Jan trombone en Corrie klarinet. Tiny speelde I law aï gitaar en Ria ge w oon gitaar. Afra en Corrie hadden gezamenlijk pianoles en speelden quatre mains en als klap op de vuurpijl heb ik een aantal jaren accordeon gespeeld. Zeer muzikaal dus. Als we oefenden en vader was thuis en hij merkte, dat we steeds weer in de fout gingen, dan kon hij zijn geduld niet langer bewaren en greep in. Met een verbeten gezicht zei hij luidkeels, Hoor je dat nou nog niet, het gaat hartstikke fout. Je moet het zo.. doen". M et angst en beven probeerde je het maar weer opnieuw, met het zweet in je handen. Er deed zich dan ook nog wel eens een huilpa rtijtj e voor. Als vader of moeder jarig was, dan kropen wij al stilletjes in een hoekje weg, uit angst dat er muziek gemaakt moest worden. En op accordeon en Ria met haar gitaar, werd het vaste programma weer afgedraaid. En oh wee als het mis ging, dan moest je dat de volgende morgen horen. Over de muzikaliteit van mijn moeder kan ik alleen nog zeggen, dat zij thuis de eerste viool speelde. Vader had nog een instrument wat hij goed bespeelde, dat was zijn achterste. Na het eten van uien, hutspot of snert spande hij zonder meer de kroon. Zo kon het ook op ons jaarlijkse uitje met vader (hij kreeg dan een achtpersoons busje mee van Schilder) gebeuren, dat wij na een bezoek aan Huize Doorn op het bordes door vader tot stilte werden gemaand. Wij dachten nu gaat hij wat bijzonders zeggen, dus het was doodstil. En daar laat hij me toch een kne tter... H ij kwam niet meer bij 19

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2014 | | pagina 20