W ommels 1 pot, samen met enkele scherven van een 2 pot, tot op dat moment een unieke vondst. Later werd een RW pot gevonden op het terrein van de hoogovens en ook bij Zandvoort werd een dergelijke vondst gedaan. Ruinen W ommels 1 is te dateren 600 v.Chr. (IJzertijd De RW pot bevindt zich bij de ^St ichtin g CO ud Ruinen ommels I n 1952 werd een waterleiding gelegd voor het transport van water uit het IJsselmeer naar de duinen. Tijdens het graven van de sleuf door het weiland Hooghuizen werden scherven gevonden van een Ruinen Li mmen. ijlfrag ment In de directe nabijheid is ongeveer 25 jaar geleden een stenen bijlfragment gevonden. De bijl was gebroken op het boorgat en werd in een aardbeienbed gevonden. Het fragment is in particuliere handen en is nooit meer boven tafel gekomen. Dit bijlfragment is te dateren: Laat Neolithicum of Vroege Bronstijd. De conclusie is dat de verschillende indicatoren ons met zekerheid vertellen dat wij aan de oostkant van de strandwal van Limmen de tot nog toe vroegste bewoningssporen op de strandwal hebben aangetroffen. 1944 Tot slot: Op het terrein van Hooghuizen is in 1944 een De H aviland Mosquito jachtbommenwerper ter hoogte van de buitenste gracht van de hofstede neergestort. Er werden tijdens het archeologisch onderzoek een aantal aluminium fragmenten gevonden van de motor van het vliegtuig en diverse 20 mm patroonhulzen, een gesp en een koperen doosje. De vliegenier en de navigator zijn op het kerkhof bij de protestantse kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen begraven. Ron Duindam W erkgroep Archeologie Limmen 5

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2013 | | pagina 6