gebouwencomplex is geweest. Over het op korte afstand gelegen (verdwenen) Dampegheest, gesitueerd op het voetbalterrein van de VV L immen, is heel veel bekend, terwijl beide gebouwen ongeveer in dezelfde periode hebben bestaan. P rehistorie Er valt wel een kanttekening te plaatsen bij de vondst van de prehistorische eergetouw ploegsporen: het is alleen bij een constatering gebleven, er zijn helaas geen monsters genomen om vast te kunnen stellen uit welke periode de sporen afkomstig zijn. Op het perceel de H oge W eid is namelijk door de werkgroep Limmen door middel van een megaboor een jaar eerder onderzoek verricht. Door een hoge boordichtheid toe te passen kwam als resultaat een compleet ondergronds landschap tevoorschijn, de maalsteen van Limmen is aan dit ondergrondse landschap te relateren en is te dateren: Laat Neolithicum Vroege Bronstijd. V orig jaar werd door ons een booronderzoek verricht op het terrein van Hooghuizen, ter voorbereiding van het proef-sleufonderzoek voor Diachron. Dit leverde onder andere een steentijd/bronstijd scherfje op in de edelmanboor (rood/bruin, steengruis gemagerd). De maalsteen van Limmen Deze steen is van graniet en werd dertig jaar geleden gevonden bij het egaliseren van het terrein van Hooghuizen in de directe nabijheid van de begraven hofstede. W at de maalsteen bijzonder maakt is dat de zogenaamde wrijfsteen of loper tezamen met de ligger is gevonden. W aarom een dergelijke complete maalsteen werd achtergelaten blijft een raadsel, zeker als men bedenkt dat een maalsteen voor de mensen een grote waarde vertegenwoordigde. Graniet komt in onze streek niet voor en kan afkomstig zijn van Wi eringen of de Veluwe. Het voert te ver om van allerlei veronderstellingen uit te gaan over de reden van het achterlaten van deze maalsteen. De maalsteen bevindt zich bij de Stichting Oud Lim men.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2013 | | pagina 5