maar om 1 uur 's nachts liet hij dan nog eens opnieuw biefstukken aanrukken. Er werd ook wel eens uitgegaan naar Alkmaar, naar H'Bi Ulft bij 's Heerenberg moesten en geen vervoer hadden. Het was was. "Voor de sport heb ik alles over!", riep Tinus dan. 44 werden zij door Tinus meegenomen naar Hotel Friesland en uitgebreid gefêteerd, Ondertussen sloegen de monteurs haastig nieuwe chassisnummers in de bodemplaten, Dat kon toen allemaal nog, O ok werden Mercedes vrachtwagens van de 508 en 608 s erie met huif, voorzien van een lichtere vering en zo omgebouwd tot een personenwagen. Zoals gezegd hield Tinus wel van feesten en goed eten. Niet zelden begonnen de avonden met uitgebreid eten en een goede biefstuk, Bi. Hij was goed voor zijn personeel, maar hij had wel zo zijn eigenaardigheden. Zo liet hij in de kerstnacht iedereen aanrukken voor een vergadering en toen kreeg iedereen een zilveren aansteker met het Mercedes logo en een blauwe overall met wit overhemd van Pijnappel. Ook met de kermis sprak hij met het personeel om 10.30 uur af bij Jan Glas en dan kregen zij ieder fl. 10,00 en konden zij kermis gaan vieren. Als mensen eens een beroep deden op Tinus om een auto te lenen, stond hij altijd klaar. Zo kon Pater Koopman, die toen een radioprogramma had en overkwam uit Brazilië, er op rekenen dat er altijd een auto voor hem klaar stond. Dat gold ook voor Ar ie Smit als hij overkwam uit Canada, en het Limmer wielerclubje met onder andere Jelle Dekker en Ton Groot, die een keer naar een koers in alleen wel eens lastig om een auto te vinden, die ook verzekerd Jaren later, toen hij al lang gestopt was kon hij in een opwelling de verleiding niet weerstaan en racete hij in het donker over de Rijk s str aatweg Limmen had in die tijd een enigszins bekende klank in het bloembollenwereldje vanwege zijn tulpenbollen, maar men kende Limmen niet van de aardrijkskundelessen. Nee, Tinus zette Limmen op de kaart als dat mooie dorpje ergens aan de Rijk s straatweg tussen Alkmaar en Amsterdam waar Tinus woonde en zijn autobedrijf had. Ad Hoek

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2013 | | pagina 45