zo'n ouderwets propeller vliegtuig stapte en constateerde, dat er wat Bij de Nederlandse kampioenschappen speedway in 1951 werd Tinus 2 achter Henk Steman. In 1952, 1953 en 1954 werd hij drie jaar achtereen Nederlands kampioen langebaan. Door deze resultaten werd hij veel gevraagd om in het buitenland te rijden. Zo reed hij races op uitnodiging in de Scandinavische landen, in Polen, Oostenrijk, Engeland en zelfs in Zuid-Afrika. Met een bus van Schilder reden ze helemaal naar Polen om daar wedstrijden te rijden. In Nederland reed men vooral in Veenoord, Sappemeer, Hengelo, Rotterdam en Geleen. Tinus was niet bang uitgevallen, maar toen hij als toeschouwer naar het WK speedway van 1952 in het W embley stadion in London in klinknagels los zaten, begon hij hem wel te knijpen. Toen hij in 1952 voor de tweede keer naar Zuid-Afrika ging brak hij bij een valpartij zijn scheen- en kuitbeen en na drie maanden kwam hij terug in het gips. Het jaar daarvoor op 18 oktober 1951 was hij getrouwd met Corry Beentjes en die vond het maar niks, dat haar man aan zo n gevaarlijke sport meedeed. Maar motorpech en valpartijen hoorden nu eenmaal bij deze sport en daar heeft ook Tinus zijn nodige portie van gehad. Hij mocht anderhalf jaar geen wedstrijden meer rijden en dat deed hem mede besluiten om maar te stoppen met de racerij. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en vrienden wisten hem over te halen om toch maar weer mee te doen aan de Nederlandse kampioenschappen langebaan in Alk maar. Daar reed hij weer als vanouds voor eigen publiek, dat hem luidkeels aanmoedigde en toejuichte, toen hij het kampioenschap op zijn naam wist te schrijven. Hij had echter wel gemerkt, dat anderhalf jaar niets doen zijn uithoudingsvermogen danig had aangetast. Hij had zich voorgenomen om nog één keer mee te doen aan de nationale speedway kampioenschappen in het Oly m pisch Stadion in Amsterdam in 1954, maar hij begreep wel, dat hij dan wat aan zijn conditie moest doen. Hardlopen dus. Vanaf dat moment liep hij elke dag voor en na een zware werkdag 4 km s morgens en s avonds langs de Zeeweg (in het donker, zodat niemand hem zag). Twee weken later stond hij weer volkomen fit aan de start. Dankzij zijn herwonnen uithoudingsvermogen reed hij weer prachtige races, maar net niet goed genoeg om te winnen. Hij werd eervol tweede achter Tonny Kroeze. Het was het definitief 41

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2013 | | pagina 42