De toneelstukken werden in het Parochiehuis "Sint Maarten" als locomotief gebruikt. De "machinist" trok aan de stofzuigerslang de "locomotief" voort, waarop natuurlijk een toneelspeler zat. Je kunt Het stuk "Deining om de dorpsdokter" is ook opgevoerd in het 35 2. De ontevreden waschvrouw, - Komisch zangspel in drie bedrijven voor 10 damesrollen door zuster Maria Teresa (archiefstuk num mer 218) Hoe vaak en waar werd er gespeeld? opgevoerd. Op zondagavond was de toneelavond voor iedereen toegankelijk en op de dinsdagavond was er een uitvoering voor de ouderen, net zoals er nu een aparte voorstelling is voor leden van de Zonnebloem. Er werd vaak geoefend in de voormalige jongensschool waar enkele spelers, waaronder Pietje Groot, zich regelmatig baldadig gedroegen. Oud-speelster Annie Ad miraal kan zich nog herinneren, dat met het skelet, bedoeld voor de biologielessen, flink gesold werd. De grote ronde schoolstofzuiger moest het ook ontgelden en werd wel raden, dat het materiaal daar niet tegen bestand was. Roodhaanhuis, een buurthuis vlakbij de Jordaan in Amsterdam. Dit was zo geregeld door enkele kapelaans. Met de bus ging het gezelschap vanuit Limmen richting Amsterdam. Hoewel de voorstelling pas om 20.00 uur begon, zaten de bezoekers al om 18.30 uur in de zaal. Daar was het namelijk lekker warm en in die tijd was brandstof schaars en duur. Jaarlijks was er ook een gastoptreden in Akersloot; dat was dan via veehouder Jan Pepping geregeld voor de L.T.B. (L and-en- Tuinbouwbond). Door de opkomst van de televisie werd het bezoekersaantal steeds kleiner. Men bleef liever thuis voor de buis z itte n. De vereniging is toen gestopt met het geven van voorstellingen en werd opgeheven. Uit de bewaarde documenten van Ber A dmiraal, die destijds het secretariaat in beheer had, kan niet meer worden achterhaald in welk jaar de laatste voorstelling van toneelvereniging Sint Maarten is gegeven.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2013 | | pagina 36