"Suuske Perdaems", een Brabants spel van Ko Peeters "Deining om de Dorpsdokter" van P.L. van Prooyen "De zon tegemoet", een spel in drie bedrijven van Maarten van 34 De meeste voorstellingen hadden door de invloed van de kerk een Kath olieke inslag, dat is door de jaren heen natuurlijk veranderd. (Denk aan het laatste stuk van De Limmer Plankeniers. Kaviaar met smeerkaas"). De toneelboekjes werden bij boekhandel Kühne in Alk maar gekocht. Herinnert u zich deze toneelstukken nog? Het stuk van de predikant met zijn hart van goud, met zijn zwerversnatuur en zijn mysterieuze verleden. In dit stuk speelde Nic Be entjes de rol van Suuske P erdaems; Annie Ad miraal de huishoudster van pastoor; Dorus Keyzer de pastoor; Corry Nuyens een charmante dochter van de dokter; Jan Buter een echte dorpsveldwachter en meer namen waren hierin te bewonderen, zoals onder andere Ko Metselaar, G. R ietveld en Tiny Ad miraal-Admiraal. Als u toentertijd het stuk heeft gezien, herkent u waarschijnlijk deze namen. P astoor Bangert sprak na afloop zijn waardering uit en hoopte dat er nog meerdere voorstellingen in de toekomst zouden worden gegeven. (Die hoop hebben de toneelverenigingen Sint Maarten en later de Limmer Plankeniers zeker waargemaakt.) Blijspel over een ongehuwde dorpsdokter, die de opvoeding op zich genomen had van een jongen en een meisje, van wie de ouders waren verongelukt. Vught Er werden alleen maar bijspelen gespeeld en dat had een oorzaak. Regisseur Jan Pepping wilde wel eens een drama laten spelen, maar dat werd geen succes. Zodra de kerkklokken in het drama - stuk begonnen te luiden, om aan te kondigen dat er een "dode" was, lagen de spelers slap van het lachen, dus bleef het bij het spelen van blijspelen en kluchten. In de archiefruimte van de pastorie zijn nog enkele exemplaren van oude toneelstukken bewaard gebleven, onder andere: 1. De B etuwsche nicht. - Toneelstuk (archiefstuk nummer 217)

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2013 | | pagina 35