LIMMER TONEEL zat destijds in het bestuur van de Limmer toneelvereniging "Sint Maarten". Hij was echter ook betrokken bij het "Nationaal Katholiek Thuisfront" Beide verenigingen hadden in Lim men met elkaar te Rond 1948 werd in Limmen de toneelvereniging "Sint Maarten" Gezellig avondje uit is verzekerd! In een altijd overvolle zaal van het parochiehuis Sint Maarten gaven en geven de toneelverenigingen van Limmen steevast vermakelijke voorstellingen. Hoe is dat eigenlijk allemaal begonnen? Op zoek naar spelers van het eerste uur kwam ik in contact met de heer W im van Diepen en mevrouw Annie Ad miraal. W im van Diepen maken. De organisatie Nationaal Katholiek Thuis front bekommerde zich om de Nederlanders, die na de Tweede W ereldoorlog werden uitgezonden naar Nederlands-Indië (wij noemen ze nu nog steeds de Oud-Indiëgangers of Oud- Indiëstrjders). De regering en de Katholieke kerk wilden met deze organisatie hun waardering en respect aan de Nederlandse militairen kenbaar maken. opgericht met onder andere als doel het Katholiek Thuisfront met geld te steunen. De leden van het Katholiek Thuisfront in Limmen wilden met de opbrengsten van de voorstellingen de Oud- Indiëstrjders uit Limmen een hart onder de riem steken. Van het geld werden allerlei tijdschriften, boekjes en contactbladen, met daarin het plaatselijke nieuws, gekocht en verstuurd naar de mannen aan het front. Op deze manier werd geprobeerd de verzetstrijders op de hoogte te houden van het wel en wee van dorp en vaderland. Onze dorpsgenoot en Oud-Indiëganger, Klaas de Goede, herinnert zich dat nog wel. Hij was gestationeerd in Nieuw Guinea en is bereid om in een ander jaarboekje zijn herinneringen aan die tijd te vertellen. De toneelvereniging was dus na de oorlog opgericht. Wie waren destijds betrokken bij toneelvereniging Sint Maarten? Allereerst had je natuurlijk een regisseur nodig. De regisseur van het eerste uur was veehouder Jan Pepping, die de touwtjes stevig 29

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2013 | | pagina 30