HERINNERINGEN AAN... STRAATVENTERS Hierbij volgen reacties op onze rubriek: "Herinneringen aan..." W at ik mij nog goed kan herinneren was de schillenboer met paard en wagen. Volg ens mij heette hij Balt us. Wj wilden altijd graag een stukje meerijden en als we het vroegen, dan zei hij altijd "morgen" "morgen" en dat ging zo maar door. Dus je raadt het al: ik heb nooit 25 Wij kregen altijd een man met een buikbak vol garen en band aan de deur. Het was een magere man met een grote neus en een grote bruine jas aan. Telkens als hij kwam, stak hj zijn zelfde verhaaltje af, Goedemorgen mevrouw, daar is de koopman weer. Ik heb garen, banden dan raffelde hij zijn hele assortiment af. Wij kenden dat prevelementje inmiddels uit ons hoofd en stonden stiekem achter de keukendeur te gniffelen en hem na te praten (wel zachtjes natuurlijk, want het was een beste man). Bij Jos in Castricum kwam een scharensliep aan de deur en toen mijn schoonmoeder zei, dat haar man zelf de messen en scharen sleep, zei de scharensliep tegen haar, Heeft uw man dat ook in Veenhuizen geleerd? Nou, je kunt je de verontw aardiging van mijn O schoonmoeder wel voorstellen, hè; Herinneringen van Ineke Valkering Ik heb wel leuke herinneringen aan bijvoorbeeld een marskramer (met zo n kist op zijn buik) die altijd zei: Hallo hier is de koopman weer. Ik heb van alles bij me garen, band..." en dan volgde nog een hele litanie. Ook kwam er een wit soort vrachtwagentje. Ik herinner mij nog dat een buurvrouw, die wij nooit buiten zagen, toen op straat onderbroeken stond aan te meten bij haar man. ^^erinnaLinaanaan^Riaaa^Baak en als je het de volgende morgen weer vroeg dan was het weer een stukje mogen meerijden. De kolenboer kwam regelmatig kolen brengen. Daar waren we toch een beetje bang voor en we kwamen ook niet in zijn buurt, waarschijnlijk doordat hij er zo zwart uitzag. W at ik zelf altijd bijzonder vond, was het geldkistje dat thuis klaarstond met al die

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2013 | | pagina 26