"Theo en ik zouden in december 1957 gaan trouwen en op kamers zegt tegen mij: "Dat is ook wat moois, dat hij jou zo heeft laten zitten". Er was verteld dat ik een buik 'met benen' had en dat Theo schrok me rot, dus geef een vloek "gMeteen kreeg ik een lel n?" "Als wij naar Limmen gingen, dan was dat meestal naar tante Bets 65e Maria Oord. Voor vader was dat niks, vaak zei hij: "kan ik niet bij jou komen wonen?" Marlies zei hij dan: "Japie, kom op, dan gaan we dobbelen". Dat was in de Cameren, want ook zij is 82 jaar oud geworden." 21 Jij bent dus ook jong getrouwd? gaan wonen in Den H aag. Wij hadden al aangetekend. Maar omdat de kamers nog niet vrij kwamen, omdat er oponthoud was in de bouw, zijn we pas op 1 mei 1958 getrouwd. Dan krijg je wel met het dorpse Limmen van die tijd te maken. Ik stond bij de slager en die mij had laten zitten. Je weet dat het dorpse roddels zijn, maar het raakt je wel. Enfin, anderhalf jaar na ons trouwen is Henk geboren in 1959, onze Marlies in 1960. Het eerste jaar van ons trouwen, toen Theo en ik in Den Haag woonden, reed ik elke ochtend om vijf uur met de vrachtwagen mee naar Limmen om vader te helpen. En denk nou niet: dan gaat het anders dan voorheen. Om een voorbeeld te geven: ik was aan het bollen rooien en met de troffel klief ik zo een kikker doormidden. Ik voor mi jn hoofd van vader. "Er wordt hier niet gevloekt", zei hij. Toen onze Henk geboren was hebben wij een prachtige Koelstra kinderwagen gekocht, daar was ik wel zo blij mee. Ik liep er als een koningin achter, en soms hoorde je ze denken: waar doen ze het va Kw am je in die tijd nog vaak in Limmen? en oom Jan van de Park. Vader had zijn bedrijf op zijn verkocht aan de familie Schouten. Hij en mams zijn toen verhuisd naar het Mams had het daar wel naar haar zin, ze kon daar blijven zitten en bidden, want alles werd daar voor haar gedaan. Zij was 18 jaar jonger dan vader dus ze was pas 47 toen ze naar het Maria Oord gingen. L ater zijn ze mee verhuisd naar de nieuwe Cameren. Wij woonden toen al in Alkmaar, daar kwam vader vaak op zijn brommertj e naar toe. Lekker spelen met de kleinkinderen. Tegen een leuke tijd. Vader was 82 jaar toen hij overleed, mams is 18 jaar alleen geweest

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2013 | | pagina 22