's nachts naar Beverwijk gefietst om oma zei later tegen mij: "ze bedoelt het niet zo". Maar als kind kan je daar snoep te halen, voor als de kinderen kwamen.... Dus je begrijpt het wel." 20 of ik zin had om mee te rijden, hij moest in de buurt een auto weg brengen, Natuurlijk wilde ik dat, dan ga ik toch niet naar de gym, maar laat ik dat maar even aan vader en mams zeggen. Dus ik aan buurvrouw Admiraal gevraagd of zij het wilde doorgeven. Dat was geen probleem, ze gaf me helemaal gelijk. De volgende ochtend, vader was al in de tuin bezig, kwam mams naar me toe ze schold me verrot, ik deugde niet enzovoorts, de haren vlogen door de keuken. Het kwam hier op neer, ik was hartstikke slecht en ik moest maar gauw gaan biechten. En ook de buren spraken er schande van dat ik alleen met Theo in huis had gezeten, volgens haar. En als je weet, ik was toen nog zo groen als gras, echt waar. Ik kon er dan ook geen kant mee op, toen heb ik mijn fiets gepakt en ben naar mijn getrouwde zus in Beverwijk gereden. Thuis dachten ze dat ik naar Lia Kr om gegaan was. Mijn zus vond het niet goed dat vader niet wist waar of ik was, dus heeft zij naar Siempie Ad miraal gebeld en gevraagd of hij het alleen aan vader wilde zeggen. Toen zijn er thuis wel harde woorden gevallen H oe dan ook, mijn vader is mij op te halen. Voor die man viel het ook niet mee. De volgende dag werd er thuis niets over gezegd. Alleen niets mee, jij zit in een afhankelijke positie. Als ik nu terugkijk begrijp ik het beter, het viel voor mams ook niet mee, ondanks haar suiker bleef ze maar snoepen, ze kon zo de suikerpot achter elkaar leeg eten. Ook het half pond allerhande van de bakker was al op voordat het bezoek kwam. Daardoor ging het af en toe helemaal mis met mams en moest ze naar het ziekenhuis, maar ook daar vroeg ze aan één van de meisjes om voor vijf gulden

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2013 | | pagina 21