IN GESPREK MET... MARTHA BURGER "Uit Beverwijk, thuis waren wij met drie zusjes. Toen ik 3 jaar oud verder wel gewoon over mams, anders is het zo lastig." "In 1947. Mijn vader was tuinder en hij "je hebt een broertje gekregen, maar hij is overleden". Later hoorde ik dat commando's, bijvoorbeeld als wij gegeten hadden en ik bleef even zitten dan zei ze: "zou je niet eens opruimen?", en als ik het daarom maar meteen deed dan was het: "dat kan toch wel even wachten". hadden zoiets van: "jij bent onze moeder niet". Maar vader had het niet makkelijk zo, hij zat tussen twee vuren in." 17 l/Vaar komen je ouders vandaan was, is mijn eigen moeder verongelukt door een treinongeval, Mijn zusjes waren toen 9 en 12 jaar oud, ik was een nakomertj e, Daarna is mijn vader he rtr ouwd, mijn tweede moeder kwam uit Den Haag, Ook haar moeder kwam bij ons inwonen, Voor ons meiden viel dat allemaal niet mee, Oma was wel lief maar met onze tweede moeder lukte het niet zo goed, ^Vij zijn alledrie al jong getrouwd, Ik praat I/Vanneer zijn jullie naar Limmen gekomen had bij de duinen in Beverwijk zijn tuin, die heeft hij met een koopruil aan Kees de Graaf en Jansje Kr oone verkocht, Zo kwamen wij aan de Dusseldorperweg te wonen, Het was goed dat oma mee was gekomen, want mams zat op de stoel en bleef z itten, ze had zwaar suiker, Ik herinnermenog datvadermij een keer uit school haalde en dat hij zei, er in Beverwijk ook al een kindje dood geboren was, Heel triest allemaal, misschien was mams daardoor wel verbitterd, ze maakte het voor ons meiden niet makkelijk, Vanuit de stoel kwamen de Daar word je als kind onwijs onzeker van, mijn oudere zusjes die

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2013 | | pagina 18