zijn plaats een NSB'er. Dat lot is 10 Die keer bleef het bij de overnachting, om de volgende dag weer verder te trekken en onze buurgemeente Heiloo met een bezoek te vereren. Voorlopig was dat alles wat wij van de bezetter merkten, dat eerste jaar hielden zij zich koest, en was er bij ons geen mof te zien. Ons sociale leven ging gewoon door. Voetbal, gymnastiek en de muziek- en jeugdbewegingen. ^W ij hadden een bloeiende wandelsportvereniging "KLM" (K om Loop Mee) samen met jongens en meisjes uit Akersloot. Wij liep en onze tochten als voorheen en het had de schijn dat de bezetter zich helemaal niet met ons zou bemoeien. Langzaam maar zeker werden de touwtjes strakker aangehaald en onze vrijheid beknot. Er mocht geen licht uit de woning op straat te zien zijn, je mocht na tien uur niet meer buitenshuis zijn, zo van die kleine pesterijtjes. De gemeenteraad werd opgeheven en de burgemeesters waren zogenaamd de vertegen woordiger van de bevolking in een stad of dorp. In de meeste plaatsen ontsloeg de bezetter de burgemeester en benoemde in ons gelukkig bespaard gebleven, burgemeester Nieuwenhuysen bleef op zijn post de hele oorlog door. Maar aan inkwartiering konden vorderde huizen en gebouwen weigeren, was er altijd wel een plaatsje in één van de vele concentratiekampen. Zo waren bijvoorbeeld ook de scholen en het Parochiehuis bezet. Vooral het gemis van de schoolgebouwen was een probleem. De kinderen kregen les in schuurtj es en in de kerk en de Leeringkamer wij niet ontkomen. De bezetter en voor wie dacht te kunnen

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2013 | | pagina 11