De naam "Kruisvaart" was ontleend aan de kruistochten en de niet... Onze leiders waren in die dagen: ik heb al genoemd Jan leiders hadden al hun opgedane ervaring en overredingskracht nodig om dat stel jonge honden in toom te houden. Onze leider (toen Heraut genoemd) was Jan Admiraal Mzn. Jan had ons aardig in de hand en ook die dag verliep zonder incidenten van betekenis. bedoeling was dat wij de moderne kruisvaarders zouden zijn. ^W ij zouden niet gewapend ten strijde trekken, maar verbaal de soldaten van Christus zijn. De hiërarchie bij de Kruisvaart was middeleeuws. Zo was er een Baljuw, een Heraut, Hopman, schildknaap, enzovoorts. Godfried van Bouljon was ons grote voorbeeld. Toen wisten wij nog niet wat voor schelmenstreken Godfriedje had uitgehaald op zijn strooptochten naar het heiligenland. Ook onze leiders wisten dat in die dagen nog Admiraal Mzn, en voorts Evert Scheltinga, Siem van der P eet, Jaap Valkering, Jan Tuin en Cor Druiven. Mogelijk vergeet ik er nog één of twe e. Van marcheren met muziek op straat achter het vaandel kwam niets terecht, tot groot verdriet van de kapelaan. Het enig openbaar vertoon bleef beperkt tot het vormen van een erehaag bij de viering van het ambtsjubileum van burgemeester Nieuwenhuysen. Het verkeer op straat Wie vandaag iets nodig even anders. Alles werd de leveranciers van de l heeft, moet eropuit. Dat was vroeger wel thuisgebracht. De wegen waren gevuld met evensbehoeften. De bakker, de kruidenier, groenteboer, slager, melkboer, visboer, enzovoorts. Zij allen deden hun best om de menselijke behoeften te stillen. M et grote transportfietsen waar een mand op stond of met een bakfiets, bevolkten zij de wegen om 7

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 8