voldoende om de orde te herstellen." "Omdat onze ouders het niet breed hadden, gingen wij al snel zelf ons zakgeld verdienen. 's Zaterdagmiddag brood bezorgen voor 'nee'. Daarom gaf hij vijf gulden, ik schudde weer 'nee'. cheap". "Such a 61 bij J aap en Jo Kroone, De familie Kroone woonde toen schuin tegenover het huis van de burgemeester. Na de klokslag van twaalf begon een aantal jongeren midden op de Rijksstraatweg een vuur te stoken van kerstbomen. Het duurde niet lang voordat burgemeester Nieuwenhuizen naar buiten kwam en ons gelastte onmiddellijk naar binnen te gaan. Toen dat niet snel genoeg gebeurde, kregen wij van de burgemeester persoonlijk een schop onder onze kont. Dit krachtdadig optreden van de burgemeester was in die dagen En de tijd na de lagere school? akker ong, op kermissen ijs verkopen voor Haanstra, bij de boer helpen aardbeien, bonen of bessen plukken, aardappels rooien of helpen hooien. Samen met vader verkochten wij bij de thuiswedstrijd van AFC gevulde koeken, drop en drankjes. Met een bak voor mijn buik ging ik het veld langs. In het voorjaar ging je slingers verkopen. Eén keer stopte een Amerikaanse militair met zijn indrukwekkende slee. Ik kende geen Engels maar vroeg één gulden. Hij gaf een rijksdaalder, dus ik schudde De man werd wanhopig. Hij pakte een handvol geld uit zijn zak en liet mij kiezen. Ik pakte één gulden, de man stond perplex en zei. beautiful country and so Arnold in klas 4B RHBS Alk maar

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 62