was minder leuk... wat nu? P aniek in de tank, want uiteindelijk 60 Duitsers hadden ingegraven in de bocht van de Rijksweg en de Zeeweg. Het geschut was half verborgen onder het asfalt van het fietspad en aan het zicht ontnomen door de haag die er vlak naast stond. W anneer er niet mee geschoten werd, mochten wij dit geschutsnest bewonderen. Zij hadden gewoon schik in die jochies. Zij waren waarschijnlijk zelf ook huisvaders. Op het terrein van W inder en van Kieft stonden op de parkeerplaats allerlei voertuigen van Duitsers. Ook hadden ze een soort oefentank van hout en als zij daarmee bezig waren, stonden wij er met onze neus op. Al s ze even weg waren, speelden wij erin; dat was wel zo spannend! Op een dag waren wij weer met een paar jongens in die oefentank aan het spelen (Loek Rijs en zo), totdat één van de soldaten met een paar planken de oefentank dichttimmerde. Dat waren het wel onbetrouwbare rotmoffen! Een paar begonnen al te huilen. Op de grond lagen klinkers. Eén van de jongens kwam op het idee om daarmee op de planken aan de zijkant te beuken, dus binnen een mum van tijd hadden wij ons zo op deze manier bevrijd. De soldaten natuurlijk lachen; dat was echt om te plagen geweest. W at wij wel vervelend vonden, dat was dat gebreide ondergoed! Dat kriebelde verschrikkelijk. Er werd van suikerbietenpulp koekjes gebakken en die vond je wat lekker. Maar die haalden het niet bij de crackertjes die hier gedropt werden vanuit Zweden. Wij kunnen wel zeggen dat we geluk hadden om hier te wonen. Honger hebben we echt niet gehad. Wij kinderen uit de buurt hielden een soort buurt-nationalisme. ^W e waren het leger van de Limmer Buurt, dat vocht tegen die van de Oostzij. We zijn zelfs met een groep jongens uit Limmen op expeditie naar de Papenberg gegaan om de jongens daar eens een lesje te leren. W ant het ging om de heerschappij van de Papenberg. We waren gewapend met pijl en boog, houten schilden en zwaarden. De veldslagen werden vaak beëindigd door wijze volwassenen, die toch wel enig gevaar zagen in het jeugdige wapengekletter Ook bij andere gelegenheden moesten ouderen soms corrigerend optreden. Zoals een oudejaarsavond die wij met ons gezin vierden

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 61