tegen moeder: "Ga nou maar lekker naar bed, ik red me wel". De geweest. Logeren op een boerderij en van daar uit tochtjes maken." "Die was voor de volwassenen zwaar, maar voor ons binkies was kind realiseer je je de ellende niet. Ook als er zo'n lading 59 Na de oorlog kwamen er schoolreisjes, De eerste keer bracht Toon Hunnekink ons met paard en wagen naar de Bedriege rtj es in Bergen. De volgende jaren gingen wij met de bus van Bak naar Oud Valkeveen, Schiphol of een excursie naar de Maastunnel. D at ging heel leuk. Om dat alles te bekostigen, werd er gecollecteerd bij alle niet-Katholieken. De moeders kwamen de avond ervoor bij elkaar om lekkere broodjes (wel van de niet-Katholieke bakker De J ong te beleggen met roomboter, ham en kaas. Dat alles werd in grote bakkersmanden gedaan. Flessen ranja werden er gemaakt en de nodige zuurtjes aangeschaft. Zo hadden wij altijd een heerlijke dag. Ook Cor en Corrie van der Steen organiseerden leuke dingen voor ons. Cor was zon geweldige man, hij kon zo mooi schilderen en behangen. Toen bij ons thuis alles opgeknapt moest worden, zei hij volgende dag stond alles weer keurig op zijn plaats en was alles mooi behangen. Met Cor en Corrie zijn we op de fiets naar B elgië I/Wat weten jullie van de oorlogstijd? het best een avontuur. Als je weet dat toen aan de rand van Castricum een Engels vliegtuig een noodlanding moest maken! Ik ben daar meteen naartoe gerend. Ik was er nog eerder dan de Duitsers. De piloot was gelukkig al weg. Ik vond dat spannend; als bommenwerpers overvloog, dan stond je in de achtertuin te kijken. Prachtig vond je dat. Soms waren er gevechten met Duitse jachtvliegtuigen. Er vielen dan lege hulzen naar beneden, die wij verzamelden. Je moest ze wel even laten afkoelen voordat je ze oppakte. Een ander boeiend kijkobject was het luchtafweergeschut, dat de Sp elen bij resten van Duitse bunke

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 60