zo'n vaart op mij af... ik stond bij het raam en het ging zo hard! harder met het ei zou gaan tikken: "Doet het niet zeer, zo'n ei tegen je hoofd?", waarop die man zei: "welnee, voel maar" en tegelijkertijd daar ook wel eens de mensen zien katknuppelen. Met zo'n echt waren de "eerste De "tweede bosjes" lagen bij 56 naar buiten geduveld. We waren aan het tikkiedeman en ze liep met Zodoende kukelden we naar beneden en ik had mijn arm gekneusd. We voetbalden met die rubberen drijvers die op het erf lagen bij W inder. En met varkensblazen. Die bliezen we dan op en zo hadden we een prima voetbal. Ik weet nog dat op zondag, na de mis in de Katholieke kerk, een paar mannen bij ca fé Kraakman op de hoek van de Rijk sweg en Visweg, koffie en een borrel gingen drinken. Eén van die mannen bestelde er altijd een hardgekookt ei en die tikte hij dan tegen zijn voorhoofd. Die andere mannen wilden een keer een geintje met hem uithalen. Zo werd er afgesproken hem eens een rauw ei te geven. Op de bewuste zondagochtend werd het ei geserveerd; iedereen in spanning! Eén van de mannen vroeg hem, in de hoop dat hij wat tikte hij het ei tegen die man zijn voorhoofd. Met de kermis heb ik beest erin vond ik het afschuwelijk. We hebben een fantastische jeugd hier in Limmen gehad. We konden in het Limmer Voortj e zwemmen, kanoën, en als je dan nat van het zwemmen was, dan ging je op de weg in de zon liggen drogen. En was er dan net geteerd, dan pulkte je wat zachte teer van de weg om op te kauwen. Ook kon je op de weg knikkeren en tollen. W e struinden wel het huisvuil af op zoek naar onderstellen van kinderwagens om er dan een zeepkist van te maken. Startpunt voor onze activiteiten bosjes". De eerste bosjes lagen op de hoek van de Voort en de Grote Tocht, niet ver van de brug over de Voort. het viaduct over boerderij Dirkson aan de Voort de spoorbaan.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 57