A.S. H enselmans in mei 1942. De vergunning voor een stenen huis was door de W ehrmacht ingetrokken. Ze hebben toen voor de bouw het hout gebruikt van een oude koolschuur uit Obdam. De familie Henselmans heeft hier van 1942 tot 1947 gewoond. Na de familie Henselmans bewoonde Jaap Kroone, de fietsenmaker, het en nog later woonden Olle R ietveld en zijn broer hierin. Dit huisje stond eerst achter het bedrijf van de firma Schilder aan de Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat en werd door de firma inder met een truck opgetakeld en weggereden naar de P agenlaan, waarachter het terrein van camping Pageveld lag. In dit huisje woonden Gerard en Corrie Rietveld, maar ook hun kantoor, de kleine kantine met TV en het kampwinkeltje waren hierin gehuisvest. Het sanitair was apart. Corrie Rietveld blikt met weemoed terug naar de prachtige tijden zoals ze bijvoorbeeld met alle campinggasten lekker in de kantine naar Peyton Place konden zitten kijken. De periode waarin alleen de tentjes op het terrein stonden vonden zij de gezelligste tijd. Het voelde als één grote familie, gezellig bij elkaar op het gras rondom een kampvuur. In 1968 werd een grote, nieuwe kantine gebouwd. Er kwam meer sanitair en voor de kinderen kwam er een mooie speeltuin met zandbak en klimrek. In een overdekt verblijf konden de kinderen lekker tafeltennissen. Voor de ouderen werd er elke zaterdagavond in de nieuwe kantine van alles georganiseerd. Beroemd was het paardenspel waar, door het gooien van een dobbelsteen, met flinke houten paarden een parcours moest worden afgelegd. Maar de klaverjasavonden, bingoavonden en dansavonden met het duo Theo Kok werden ook altijd druk bezocht. In 1970 werd er zelfs een klein zwembad aangelegd van 10 x 5 meter. Dit was uitsluitend bedoeld voor de campinggasten, maar de neefjes en nichtjes deden hier uiteraard hun voordeel mee. Toen de houten stacaravans in 1980 kwamen, werd de camping opgeheven. In 1967 werd er een woning (in eerste instantie bestemd voor een agrariër) gebouwd bij de ingang van de camping aan de Kapelweg. Corrie en Gerard kregen de kans om dit te kopen (de agrariër bleek er namelijk niet te zijn). Ze verlieten voorgoed de Dusseldorperweg en hebben tot 2004 in deze bungalow gewoond. 51

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 52