Ik hoor veel, ik weet veel en ik zie veelJe voelt je net een v burgemeester en biechtvader tegelijk Voor het wel en wee van iedereen zijn wij hier een half jaar zonder ophouden in de weer. Zeven dagen per week, zeventien uren per dag zonder personeel, want personeel is erg duur. Doordat ze steeds stukjes grond erbij kochten was het terrein op 28 juni 1968 uitgegroeid tot 1,8 hectare en hierbij zou het blijven. Op deze datum werd ook de grote en gezellige nieuw gebouwde kantine geopend. Toen het terrein vergroot was, is Gerard in de zomer fulltime op de camping gaan werken. De camping was geopend van 1 april tot 1 oktober. Bij een volle camping leek het net een dorp, waar ongeveer 350 mensen samen zijn. Dagelijks passeerden de vele campinggasten het kantoor waar één van de twee eigenaren constant aanwezig was. In de wintermaanden bleef Gerard bij Van t Hof en Blokker werken, want ook dan moest er brood op de plank komen. Dan was hij vaak werkzaam in Amerika. In de periode tussen 1969 en 1971 hielpen de vaste campinggasten Ank en Bob Veenstra mee om het werk te verlichten. Een aantal jaren hebben Hans en Ria Koenekoop ook nog volop en met veel plezier meegeholpen. Voor de schoolgaande Mary Schol was het zes weken lang een prachtige bijbaan in de zomervakantie. Een campinghouder is een grootverbruiker van elektriciteit en water. De rekeningen liegen er dan ook niet om. Begrijpelijk, dat er op een camping afgepaste maatregelen zijn. Douchen kon iedereen. Je stopte een kwartje in de automaat en je kreeg vijf liter water. Dan moest men schoon kunnen zijn. Ieder gezin mocht twee ampère (ongeveer 400 W att) gebruiken. Gebruikte men meer, dan sloeg een automatische 'stotze' een soort stop) door. Dat vooral beginners hiermee moesten leren omgaan, blijkt uit het feit, dat de heer Rietveld heel veel keertjes geroepen werd om de stotze weer in te drukken. De stotzen zaten in een kastje aan de stroompaal, hetgeen alleen door de heer Rietveld met een sleuteltje kon worden geopend. Voor 440 W att kon de koelkast aanstaan, konden een paar lampjes branden en kon men TV kijken. Ging men strijken, föhnen of boren, dan ontstonden er onherroepelijk moeilijkheden. 49

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 50