Duitse wagen. Mijn vader stelde voor die partij 's nachts met Zo geschiedde. 's Nachts wed de partij gemalen graan vervoerd, Jan dus in het pakhuis geslapen had, liep hij 's morgens vroeg door 45 BROOD VOOR DE OUDJES UIT 'DE ADMIRAALKRONIEK' - 1670-2011 Het was in de oorlog. Ome Cor Admiraal was werkzaam op het gemeentehuis. Als er iets bijzonders was, dat bijvoorbeeld mijn vader moest weten, dan kwam hij dat persoonlijk of via agent Van der W al vertellen. Op een dag kwam hij zelf en vertelde, dat de bewoners van het Maria Oord praktisch geen eten meer hadden. Er moest wat gebeuren om ze niet te laten verhongeren. Mijn vader had de opdracht van de Duitsers om voor hen het graan te malen. Hij vertelde ome Cor, dat hij zojuist ongeveer 1000 kg graan had gemalen. Het zou de volgende dag opgehaald worden door een handkarren te vervoeren naar het Maria Oord. langs de school, waar de Duitsers gelegerd waren. Zo kregen de oudjes weer enige tijd brood. Maar de volgende morgen stonden zeker zes Duitsers met getrokken geweren voor mijn vader en eisten teruggave van de verdwenen partij graan. Normaal sliep elke nacht Jan van Dieren als wacht in ons pakhuis. Behalve die bewuste nacht, dus er zat wel degelijk een luchtje aan. Ik was denk ik een jaar of tien en ik dacht mijn vader een goede tip te geven, door te zeggen dat de dief vast een bekende moest zijn geweest, omdat er die nacht geen bewaking was. Toen ik dat (slim als ik was) aan mijn vader vertelde, werd hij heel boos en zei mij, dat ik hier nooit met wie dan ook over mocht praten. Dat heb ik nog heel lang daarna goed begrepen. Jan van Dieren sliep dus elke nacht in ons pakhuis met een groot breekijzer naast zijn bed. Overdag hield hij zich schuil in een boot die op het Overdie lag. Daar zaten nog enkele onderduikers, die zich op die manier aan tewerkstelling in Duitsland konden onttrekken. Als de weilanden naar de boot op het Overdie. Hij nam gelijk voedsel mee om de andere mannen te voorzien van eten. Dit heeft zeker enkele maanden geduurd. Ik weet zeker dat één van de onderduikers er één van de familie Pepping was (Wil of Martin of Jacob, dat weet ik dus niet) en één van de familie Min. Jan Ad miraal

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 46