eerst zijn poorten opendeed was Arie er samen met Sjaak Groot 's de controlestroken werden afgescheurd, B ehalve die ene, die dubbelgevouwen was. Door het hek gaf hij het kaartj e met controlestrook weer terug aan Sjaak Groot en zo kon die er ook in. Dat was Arie brutaal en gewiekst. Arie had een hekel aan betalen. Toen de Zwarte Markt voor het morgens vroeg om 7.00 uur al bij. Niet achterom kijken, gewoon doorlopen zei hij dan. De eerste tijd kwam hij zo voor niks naar binnen. Totdat het een keer mis ging en Arie staande werd gehouden. Toen werd Arie kwaad! Hij zei; zeg snot neus wil jij een oude man tegen houden. En zo kwam hij er toch weer gratis in. Later ging hij via het restaurant naar binnen om de kaartcontrole te ontwijken. Arie zei; ik kom overal in... ook in de hemel! Op de Asser 1 T had Ari e eens tribuneplaatsen. Eén van de luidsprekers irriteerde Arie vanwege het gekraak en het slechte geluid. Volg ens Ar ie moest dat over zijn en hij klom over het hek op weg naar de pits. Hij liep langs de luidspreker en zei tegen de vent die er bij stond; je moet er eens in pissen, misschien helpt dat, en hij liep zo door naar de pits. Niet tegen te houden!. Ari e had in 1967 ook een witte Renault Rambler, die dienst deed als taxi. Deze auto was uitgerust met dubbele bediening en zodoende kregen dochters Gré en Ank gratis autorijles. Na de plotselinge dood van zijn vrouw Jo in 1972, zij werd in het donker en bij slecht weer aangereden door een brommer, kon Ar i e aanrommelen. Hij sleepte zijn hele huis vol met wat een ander voor grof vuil aan de weg zette. Na zijn dood was er heel wat op te ruimen en nog steeds vinden zijn dochters overblijfselen van het sparen en vergaren van Ar ie. O.a. afgebikte stenen van de afgebrande boerderij van Jaap van Diepen. Arie kon moeilijk afstand doen van dingen. Hij was een echte verzamelaar. Zo kocht hij eens 5 arrensleden In Hoorn. Hij verkocht niks en gaf ook niks weg. Op het eind van de winter In 1963 organiseerde Arie nog ringsteken op het ijs van de Overdie. Verschillende arrensleden werden toen voor dat doel ingezet. Op een blauwe maandag kocht hij eens de halve inventaris op van schaatsenfabriek Nijdam, toen daar nieuwe machines kwamen en de oude werden opgedoekt. 43

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 44