de Rijk sweg, was Arie er als de kippen bij om het hooi bij elkaar te harken en te bundelen en op de kruiwagen naar de schuur te brengen. Mooi hooi voor zijn geit Rebecca, zo genoemd naar het vriendinnetje van zijn kleindochter. Ook hield hij op kleine schaal wat bijen, en dat heeft een vertegenwoordiger geweten. Die moest vluchten, want hij kreeg een hele zwerm bijen achter zich aan, omdat hij een bepaalde lotion in zijn haar had. Met Pasen mochten de kinderen van vrienden paaseieren zoeken in de tuin van Arie. Na afloop kreeg elk kind een glaasje limonade. Alleen bleef de grenadine een beetje vreemd op het water drijven. Oh, sorry zei Ari e, ik denk dat ik per ongeluk de lampenolie heb gepakt Verder hield Arie nog wat kippen en had hij een lapjeskat. Maar daar was hij gek op. Op een keer kwam er een viswagen vanaf IJmuiden tanken bij Ari e. Toen werd de vis nog in een open laadbak zo tussen het ijs vervoerd met een zeil er overheen. De mannen reden weer weg en op een gegeven moment miste Ar ie zijn kat. Iemand opperde,dat hij misschien op de viswagen was gesprongen. Ari e stapte in zijn auto en als een speer volgde hij de viswagen, die op weg was naar Den Helder. Bij Alk maar wist hij hen tot stoppen te bewegen en kon hij inderdaad zijn kat weer in de armen sluiten. Ja, hij hield van dieren. Hij kon zijn eigen kippen niet slachten. Dat moest Ar ie Brunis doen, de kippenslachter, die kwam dan langs met zijn jutezak op de rug.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 41