die dingen wel "handjes en voetjes" hadden! Daar zou je dus gebruik maar hij was uiteindelijk toch weer tijdig op z'n plaats om met de 31 spreekuur, dat wij één avond in de week hielden, dat inwoners weleens dachten dat burgemeester Molhoek de regels aan zijn laars lapte. Dit was gelukkig niet waar! Hij kon bestuurlijke- en privézaken goed gescheiden houden. Het was volgens mij wel zo dat hij vond dat je wetten en voorschriften na moest leven maar dat van mogen en kunnen maken, echter binnen bepaalde grenzen (de bekende mazen van het net). Ik weet mij ook nog een leuk voorval te herinneringen dat te maken had met koningin Beatrix. In het jaar 1980 werd Beatrix gekroond tot Koningin en zij stelde het op prijs om kennis te maken met de bestuurscolleges. Burgemeester Molhoek was verhinderd en liet de eer aan Piet van der Steen als loco-burgemeester en aan mij als wethouder van de gemeente Limmen. Zeer strenge veiligheidseisen waren getroffen op het Provinciehuis in Haarlem en Piet van der Steen had wel zin in een gezellig onderonsje met de Koningin. Helaas was er een lijst met namen opgesteld en jouw naam werd voorgelezen door iemand die naast de Koningin stond. Zoiets als: "En Majesteit, hier de heer van der Steen, loco-burgemeester van Limmen". Piet hoorde dan te zeggen "Majesteit", en de Koningin vervolgde met zoiets als "Aangenaam". Einde sessie, Prins Claus nog een handje geven en dan naar huis. Niks gezellig onderonsje of zo, maar wel een hele tijd stram in de rij staan! U kent ongetwijfeld de heer van der St een. Hij kent bijna iedereen en ziet niet op tegen een hernieuwde kennismaking en een babbeltje. Sti lstaan in de rij was tegen het natuurlijke instinct van Piet en hij verplaatste zich steeds naar een ander gedeelte van de rij om weer een bekende te spreken! De beveiligers werden toen bijna tot wanhoop gedreven juiste naam door de koningin te worden begroet! Al met al een kennismaking die toch wel veel indruk op ons maakte en die we niet gauw zullen vergeten. In de betreffende bestuursperiode 1978-1982 werden ook verschillende commissies opgericht en kwam de eventuele herindeling al aan de orde bij de samenstelling van het nieuwe Streekplan door de Provincie Noord-Holland. Zo'n streekplan geeft aan waar dorpen en steden mogen groeien en waar ruimte is voor landbouw en recreatie. Een dergelijk plan moest echter wel weer stroken met de plannen die het Rijk maakte voor heel Nederland en

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 32