De L immer Gemeenschap leverde nog steeds de wethouders. Eerst waren dat de heren Kroone en Meyer en later werden dat de heren Piet van der St een en Dick B oon. Zij vormden samen met de burgemeester het College van Burgemeester W ethouders (B&W). De L immer Gemeenschap bleef voortbestaan totdat in 2001 de fusie met Castricum Akersloot, de W oude en Limmen een feit werd. De naam Limmer Gemeenschap verdween en veranderde in Gemeente Dorps Be lang (GDB). GDB is een onafhankelijke lokale politieke partij. Zij is in 2001 ontstaan uit een samengaan van Castricum Aktief, Vrije Lijst Akersloot en Limmer Gemeenschap en behartigt uitsluitend de belangen van Castricum, Akersloot, Limmen, Bakkum en De W oude. Zij heeft geen binding met een landelijke partij en is toegankelijk voor iedereen, ongeacht maatschappelijke of levensbeschouwelijke overtuiging. Op dit moment vertegenwoordigt "Vanaf het begin van de jaren '70 werden de wethouders uit de periode CPN in de raad terugvinden V anaf 1974 zaten er dus drie partijen in de raad: Boerenpartij, CPN en nog steeds met grote meerderheid de Limmer Gemeenschap. Bij de verkiezingingen van 1978 kwamen ook nog de partijen Pvd A en VVD in de raad. Deze gemeentepolitiek werd nu meer een afspiegeling van de landelijke politiek. de heer R ob Schijf de Limmers in GDB. Dick B oon Oud -raadslid Dick B oon van de Limmer Gemeenschap vertelt over zijn herinneringen en bevindingen uit die periode. Limmer Gemeenschap gekozen en vormden samen met de burgemeester het College van B&W. Er waren dus 2 wethouders en 1 burgemeester, bijgestaan door de gemeentesecretaris als hoofd van de ambtelijke organisatie. Tot op heden heeft een burgemeester een doorslaggevende stem bij een gelijk aantal stemmen. Je zou zeggen,dat zoiets bij 2 wethouders en 1 burgemeester niet voor kan komen, maar wél als er één wethouder ziek wordt en er opeens belangrijke beslissingen genomen moeten worden. In mijn periode als wethouder (1978-1982) is het gelukkig maar één keer voorgekomen dat er haastig een besluit genomen moest worden. Secretaris van Deutekom zag dit aankomen en adviseerde ons het volgende te doen, - Haal het voorstel niet onderuit, maar prijs het de hemel in. 29

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 30