'buurtbende', die zogenaamd oorlogje speelde tegen de jongens van vriendjes hutten bouwden van bouwafval van pappa's klussen. Er verstoppertj e (wij noemden dat opschuilertj e) met de kinderen van de buurt. Achter de kippenhokken kon je je heerlijk verstoppen. Mijn twee oudste broers vormden met de jongens van Keijzer een Sassen en Tijm: de Saksetijmen. Omdat wij volop ruimte hadden in onze buurt, was het voor de jongens heerlijk spelen. Mijn broers gingen in een hinderlaag liggen met de wind in hun rug, gewapend met zaagsel uit de werkplaats van onze vader en als de vijanden dan tegen hen optrokken, lieten ze het zaagsel in de wind naar hen toe waaien. Terwijl die dan in hun ogen stonden te wrijven, kregen ze een potje klop. Op ons erf stonden drie hoge wilgen, waarin de jongens met hun was altijd voorraad genoeg. Wij meisjes mochten altijd na de les in het naaischooltje van tante Rie D uijkerslo ot lapjes zoeken, waar we dan poppenkleertj es van maakten. Onder leiding van onze moeder, die gouden handen had, werden de poppen leuk aangekleed. Ook breiden we en zelfs onze broertj es wilden het wel eens proberen. Verder speelden we ganzenbord, mens erger je niet enz. en we zongen veel, vooral sinterklaas- en kerstliedjes. mmers Herinneringen van meerdere Li Een portemonnee aan een draadje op de weg neerleggen. Je verstopte je. En als er een fietser stopte, die dan de portemonnee wilde pakken, dan trok je hem weg. Soms was er een chagrijn die dan zijn voet op het draadje zette en de portemonnee meenam. Die werd dan wel uitgelachen. ectificatie, Er is helaas een fout in de Herinneringen aan de Bloemendagen van vorig jaar geslopen. De inzender was Jos Hollander en niet Jos Admiraal. Excuses daarvoor. 24

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 25