een hand gegeven heb". Degene die zij een hand had gegeven, die een tafeltje en stoeltjes hadden en dan 'vader en moedertje' speelden met pannen vol zand, dat was ons eten. We 'baden' ook voor het eten. "Am, bam, boterham". binnenkomen en je moest aan ieder kind een vraag stellen. Dat kind moest dan antwoorden met zijn woord erin verweven. P rachtig vond ik dat, maar vaak wel moeilijk. De kinderen zitten in een kring. Eén van de kinderen moest naar de gang, die zat al in het complot. Dan gaf mijn moeder één van de kinderen in de kring een hand. Degene die in de gang stond mocht daarna binnenkomen en dan zei ze met dragende stem. "Slavinski, Slavinski, ga niet weg voor ik het zeg, maar geef een poot aan wie ik deed mijn moeder ongemerkt na. Dat kind uit de gang wist dat, dus die bleef iedereen strak en lang aankijken, zodat die door de bewegingen zeker wist wie het was. De anderen snapten daar niets van en wilden soms mee de gang op. Herinneringen van Tiny Hanck-Valkering Wij woonden in een huisje met een grote tuin. Naarmate het gezin groeide, werd ook het huisje vergroot. Wij speelden graag buiten, bijvoorbeeld op ons straatje (tegenwoordig heet dat terras), waar we Ook hadden wij een appelboom, die zich op 50 cm van de grond splitste in twee dikke bochtige stammen. Daarin hing een rekstok en je kon er ook heerlijk in klimmen. W at een triomf, als je een stukje hoger durfde Wij waren zelf met tien kinderen en er waren altijd vriendjes en vriendinnetjes bij. Soms leek het wel Artis: allemaal aapjes in de boom. Onze jeugdvrienden vroegen ons vaak: hebben jullie die appelboom nog? Zo belangrijk was die voor iedereen. De appeltjes werden elk jaar kleiner en harder, die waren niet meer te eten. Als het heel warm was, werd het opblaasbadje gevuld en de sproeier aangezet. Onze vader deed graag mee en ons spel ontaardde altijd in een waterballet, waarbij iedereen elkaar met emmers water bekogelde. De lafbekken vlogen dan naar binnen, want daar was je veilig! Bakker Sassen op de hoek had kippen, hij verkocht eieren: Sassens Kakelverse Eieren Limmen. Wij speelden 's avonds vaak 23

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 24