het watje naast jou eraf geblazen was, dan was je "af" en moest je eenmaal "ja" gezegd, dan moest je degene die aangewezen was, een kusje geven. vroeg je "zie je al een ster?" en dan gooide je een beetje water in die ype 22 dat schroeien en roken en het stonk heel erg, geweldig als je op die manier een gaatje in dat maar je vond het wat mica had gebrand. K inderen in de kring moesten met twee handen een laken vasthouden tot onder hun kin. Dan gooide iemand een watje op dat laken. Je moest proberen dat watje van het laken af te blazen. Als onder het laken gaan zitten. Er werd iemand aangewezen en de verliezer onder het laken moest dan zeggen "ja" of "nee". Had je Twee kinderen hebben net als een springtouw een elastiek gespannen tussen hun in, rond hun enkels. De derde moet er tussen in springen, en al springende vormen maken van het elastiek. Bijvoorbeeld een kruis. Lukte het om verschillende vormen te maken, dan werd het elastiek verhoogd naar de knie. Sprong je mis, dan was je af. Als je boswachter speelde, moest iemand de kamer uit. De andere kinderen kozen allemaal een dier en zij verstopten zich in het halfdonker, bijvoorbeeld een hond, een kat en een leeuw. Het kind van de gang kwam binnen en moest aan de dierengeluiden raden wie het was die het geluid maakte. Als het goed geraden was, moest dat dier als volgende naar de gang. He erin neri ngen van IVIarga van IVIanus Je vraagt aan één van de kinderen of die sterren wil kijken. Eén kind moest op de grond gaan liggen en daar werd een jas overheen gedaan. Dat kind mocht dan door de mouw omhoog kijken. Dan mouw. Herinneringen van Gerda Ku Jij moest naar de gang en dan werd er in de kamer een spreekwoord uitgekozen. W el een spreekwoord met wat sleutelwoorden erin. Ieder kind kreeg een woord. Jij mocht dan

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 23