HERINNERINGEN AAN... KINDERSPELEN Hierbij volgen reacties op onze rubriek: "Herinneringen aan..." Uit de mooi grasperkje ter afscheiding van de wegen. Die noemden wij 'Het Groentje'. Dat was onze hangplek, waar de toernooien Auto's reden over de Straatweg en een enkele auto door het dorp 20 praktijk blijkt dat veel bordspelen opnieuw zijn uitgekomen, dus voor Iedereen bekend. I/W at opvallend is aan de verhalen is dat er veel spellen gespeeld werden zonder materialen. Op de vijfsprong Hogeweg, Visweg, P agelaan lag in die dagen een plaatsvonden. Daar verzamelden de kinderen uit de buurt zich, dat wil zeggen: de Visweg, de Hogeweg en de Pagelaan. De meisjes vermaakten zich met tou wtj espringen, knikkeren, tollen, hinkelen, hoepelen, steltlopen en een reeks van verschillende balspelen. Een spel dat ook door de jongens werd gespeeld was krijgertj e. In ons Limmer dialect uit die dagen heette dat bij ons: takkiedeman. Verstoppertj e heette opskuildertj e. Het verkeer was in die tijd geen probleem. Het bestond uit een bescheiden hoeveelheid voetgangers, fietsers en paard-en-wagens. kondigde zijn komst aan door luidruchtig op zijn toeter met luchtbal te knijpen. Dan gingen wij wel even eerbiedig opzij. Als we op straat aan het voetballen waren moesten we natuurlijk wel een beetje uitkijken, maar het ging altijd goed. Goed opletten was geboden als Jan Krom aankwam. Als je dat niet op tijd in de gaten had, was je de bal kwijt. Krom was de gemeentelijke wegbeheerder en tevens reserve-veldwachter. Hij duldde niet dat er op de weg werd gevoetbald. Plotseling stond hij dan midden in ons spel en schreeuwde met scherpe stem. hier die bal! Dan graaide hij een levensgroot knipmes uit zijn zak, waarmee hij onze voetbal aan flarden sneed. W edstrijden in hardlopen, hoepelen of steltlopen werden gehouden op het pad van de schietbaan aan de Hogeweg. De tuin langs de Visweg, op de hoek van de Hogeweg, kon door ons wel eens worden gebruikt als speelplaats. Dat land was eigendom van de diaconie en verhuurd aan verschillende tuinders. In de

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 21