is die andere?" (Riet of Tiny dus). Mijn vader rende opnieuw naar de 19 LEGE INKTPOT REDT LEVENS UIT 'DE ADMIRAALKRONIEK' - 1670-2011 Ook dit heeft zich afgespeeld in de oorlog, toen mijn zusjes Tiny en Riet tussen de 7 en 9 jaar oud waren, Mijn vader had in zijn pakhuis een kantoortje waar hij de meeste administratie verzorgde. Hij schreef daar altijd de rekeningen voor de boeren die in de maand ervoor voer en andere zaken voor hun vee hadden afgenomen. Op een zaterdagmiddag zat hij weer te boekhouden. Hij deed dat nog altijd hand geschreven met een vulpen. Op een bepaald moment ontdekte hij, dat zijn vulpen leeg was. Hij wilde zijn pen vullen, maar miste de inktpot. Die was dus door één van de kinderen gebruikt en niet teruggebracht naar zijn kantoor. Vader Siem razend natuurlijk, want nu moest hij door de kou naar de kamer, waar de inktpot wellicht zou staan. Het was hartj e winter en op de vaart werd volop geschaatst. Hij liep door het pakhuis en toen hij buiten kwam hoorde hij aan de slootkant, waar een wak was, wat gerommel. Dat was ongeveer tien meter van de pakhuisdeur. Hij liep naar de waterkant en zag beweging onder het ijs. Hij stapte prompt het water in en voelde, dat er iemand onder het ijs lag. Toen hij het kind onder het ijs vandaan trok bleek het zus Riet of Tiny te zijn, die hij bewusteloos op de kant trok. Paniek, paniek! Mijn moeder en de buren kwamen aangeren d en moeder riep: "waar slootkant en haalde ook de tweede op de kant. Dankzij beademing zijn zij na lange tijd gelukkig weer bijgekomen. Maar toeval kan ook een wonder zijn,. Want als de pen niet leeg was en één van de kinderen de inktpot had teruggebracht, dan had ik zeker twee zussen minder gehad. Jan Ad miraal

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 20