mij best kwalijk. Dan zei ik altijd: "Ik ben hier gekomen om de mensen te leren kennen en hun talen te leren". dat regelde hij. Op een avond kom ik aan met mijn autootje... toen Nu in de verkoop Na de jaren in Scandinavië ging ik bollen verkopen. H et ging intussen overal wat beter, maar het was nog wel zo, dat er alleen per gewicht geïmporteerd kon worden. Ieder land had zijn eigen munt en we wilden niet dat er teveel deviezen verloren werden, bijvoorbeeld: er mocht maar 2000 kilogram per jaar verhandeld worden en meer niet. Maar ja, er zijn altijd mensen die wat meer willen. Zo had ik een kennis, die had een vriend in Bergen, en die voer met een Noorse boot elke week naar Amsterdam. Deze man was bereid wat extra bijgoed (anemoontjes en dergelijke) te leveren. Je moest alleen het havenpersoneel omkopen met sigaretten, maar stond er een andere wacht, dus ik kon mijn handeltje niet kwijt. Daar sta je dan. W at nu? Ik mocht alleen lopend naar de boot toe. Om een lang verhaal kort te maken, met wat extra sigaretten is het me toch nog gelukt. Dat was mijn privéhandeltje, dat had niets met Piet Vooren te maken. De afrekening ging altijd per post, meestal in dollars. Mijn schoonzus Afra en haar zus Alie volgden in Alk maar een cursus. Zodoende wilden zij in Alk maar de cheques wel inwisselen. Alleen het personeel van de bank zat dan wel wat te grijnzen. Zij dachten dat de meiden dit geld als hoertjes aan boord van Noorse schepen hadden verdiend. In de winter ging ik bij de bollenboeren langs en verkocht daar de bollen. Ook bloemen werden er verkocht, aan die Zweedse importeurs. Daarvoor belde ik hier in Holland elke dag naar Aalsmeer voor informatie over de prijzen. Daarna belde ik de klanten in Zweden om de bestellingen op te nemen, want zij hadden elke dag verse bloemen nodig. Ik wilde met het werk bij Piet Vooren stoppen. Maar voor die tijd ben ik naar een handelsmaatschappij in Oslo gegaan, die ook bloemen en bollen importeerde, daar heb ik gevraagd of zij dat ook rechtstreeks met Piet Vooren wilden doen. Dat was geen probleem. Zo kon ik op een knappe manier deze tijd afsluiten. Na deze tijd bij Piet Vooren ben ik nog een korte tijd samen met Toon Nuijens aan het werk geweest in Duitsland. Daar had Toon 17

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2012 | | pagina 18