Jaargang nr. 24 2010 daar tweeëntwintig gulden in de week met een 48-urige werkweek. Je gaf je werkloon netjes af aan je ouders en kreeg daar vijf gulden zakgeld van. Na twee jaar moest ik in militaire dienst. Ik werd ingedeeld bij de marine en na eenentwintig maanden was ik weer terug bij de Hoogovens, op dezelfde stoel waar ik een kantoorbaan op het planbureau van de reparatiewerkplaats had. Jan werkte ook bij de Hoogovens en ging later naar Euroton in Petten. In 1954 leerde ik mijn eerste vrouw kennen. Ik ben namelijk twee keer getrouwd geweest. Ik trouwde met haar in 1956 en we scheidden in 1959. Dat was toentertijd wel heel bijzonder. Tegenwoordig gaat scheiden wel heel wat gemakkelijker, toen was het moeilijk. Maar vanaf die tijd zat alles mee. Ik leerde mijn tweede vrouw kennen, geboren in Indonesië. We trouwden in juni 1963 en we kregen drie kinderen: één zoon en twee dochters. Deze vrouw was Katholiek, maar bedankte voor haar lidmaatschap van de kerk in 1970. Zij deed dit, toen bij het 25-jarig pastoorschap van de pastoor een bijdrage werd gevraagd van 2% van je bruto jaarsalaris. Na veertig dienstjaren, ben ik door een SoP (Sociaal Plan) regeling met pensioen gegaan. Nu ben ik bijna 22 jaar gepensioneerd en 79 jaar oud. Helaas is mijn vrouw met de kerstdagen in 2003 overleden, na veertig jaar getrouwd te zijn geweest. De laatste jaren van haar ziekte waren zwaar. Ze had longemfyseem en lag dag en nacht aan de zuurstof. Dit was in het kort, want mijn leven zit vol ups en downs. Ik zou geen moeite hebben een boek te schrijven over mijn leven. Ik woon op dit moment in Heerhugowaard, en ik zou het prettig vinden dat hij of zij die mij gekend heeft, met mij van gedachten wisselt over vroegere jaren. Mijn telefoonnummer is 072-5716474." Beste Antoon, bedankt voor de lekkere lunch! Eigenlijk hadden we tijd tekort, het was heel gezellig, maar ik kom graag nog een keertje langs. Dank voor de leuke verhalen, je bent een goede verteller! Gerda Kuyper-Bruschke 63

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2010 | | pagina 64