Jaargang nr. 24 2010 achter en de eindstand 1-3, met twee doelpunten van mij! Wij, als niet-Katholiek zijnde, grote lol natuurlijk. Wij zeiden dat het opnieuw ingezegend moest worden. Die wedstrijd trok 2500 bezoekers." Waren er wel andere zaken, waar u aan meedeed? "Ik ben één keer naar de Limmer kermis geweest, maar als ik wou dansen, weigerden alle meisjes, omdat pastoor die morgen gezegd had in de kerk: "Niet met protestante jongens omgaan". Dan was Akersloot heel anders. Ik bracht een meisje naar huis en zij liet me een bidprentje zien van Kardinaal Mindszenty uit Hongarije, waar een communistische dictatuur heerste. Daar moest voor gebeden worden. Ik werd ouder en misschien ook wijzer, en ik dacht: "Als mijn ouders Katholiek waren geweest, was ik het natuurlijk ook". Inmiddels respecteer ik ieder soort geloof, er zijn er nogal wat. Ik ben veertig jaar getrouwd geweest met een Katholieke vrouw en heb drie kinderen. De pastoor kwam de eerste jaren bij ons over de vloer." Wat herinnert u zich nog meer van vroeger? "Vroeger had je - in de oorlogstijd - de kouwe bakker. Zij verkochten het brood, dat zij weer kochten van de warme bakker. Deze kouwe bakker sneed het brood als er om een halfje gevraagd werd, door op het zadel van zijn fiets. De volgende keer hadden we geen brood meer nodig! "Vreten jullie geen bol meer?", vroeg hij. Deze man was ook hulppost. De vaste bezorgers waren Buter en Erkamp. De post, zoals briefkaarten, werden bezorgd met de mededeling: "Tante Grietje komt weer te gast, hoor!". Toen in die tijd ging het verhaal over een gemeentebode van het gemeentehuis. Als een bruidspaar trouwde, gaf de bruidegom, als hij een zeer knappe vrouw had, de bode tien gulden. Bij minder knap, vijf gulden. Zo was er een bruidegom die helemaal geen knappe vrouw had, en die gaf de bode twee gulden vijftig. De bode keek de bruid aan en gaf één vijftig terug! Zo was er ook een bloemist. Als de jongens van de lagere school afkwamen en vroegen of ze bij hem konden werken, dan zei hij: "Ga maar op de hoek liggen, tegen het stuiven! Er hoeft dan op de hoek geen stro te worden gestoken!" Mijn broer Jan stapte op de fiets voor de winkel van Eb Kooy. Bij het opstappen schoot zijn klomp dwars door de ruit van de winkel! En 60

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2010 | | pagina 61