Jaargang nr. 24 2010 nooit AOW heeft betaald, kreeg toen AOW en wist niet wat hem overkwam, toen hij dat voor het eerst ontving!" Had uw vader een bijnaam? "Hij werd de drie musketiers genoemd, samen met Cor Metselaar (vader van Tinus) en Jan Wulp uit Castricum. Dat was in de tijd dat zij alle drie in het verzorgingshuis De Boogaert in Castricum woonden. Deze drie mannen waren, ondanks hun leeftijd, echt nog superactief. Ze zijn wel met zijn drieën naar Wijk aan Zee naar de kermis gegaan, door de duinen. Op de terugweg was één van hen zo bekaf, dat er even werd gerust, met als gevolg dat ze alle drie in diepe slaap zijn gevallen en de volgende ochtend werden gewekt door de boswachter. "Oh, ik zie het al", zei hij, "de drie musketiers!". Als één van de meisjes, die in De Boogaert werkte, trouwde, werden de drie heren meestal ook uitgenodigd. Maar, dan gingen ze eerst ook wel mee naar de kerk. De pastoor zei een keer: "De drie musketiers zijn er ook!". Vader heeft daar een goede ouwe dag gehad." Wie is Antoon Docter? "Ik ben de jongste van zeven kinderen, waarvan er drie heel jong zijn overleden. Ik ben op zondag om half vijf geboren, net vóór melkerstjd! Als ik jarig was, kreeg ik meestal S.O.S.: stropdas, overhemd, sokken, waarvan ook wel eens één, waar mijn broer uitgegroeid was. Toen ik zes jaar was ging ik naar school, bij meester Bosman en juffrouw Hamstra. Eerste klas met drie meisjes: Nellie Koster, Dinie Harms en Riek Koopmans. Het was een kleine school. Klas 1 tot en met 3 had juffrouw Hamstra, en klas 4 tot en met 8 meester Bosman. Later werd dat meester De Leeuw. Vlak voor de oorlog was er een nieuwe school aan de Hogeweg. Omdat ik niet Katholiek was, kwam ik op zesjarige leeftijd al problemen tegen. Eind 58

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2010 | | pagina 59