Jaargang nr. 24 2010 IN GESPREK MET... ANTOON DOCTER Vertel eerst een iets over uw ouders! "Mijn vader was Piet Docter, geboren 1890 te Uitgeest en overleden in 1977 te Alkmaar. Mijn moeder was Leentje Maria Hunnekink, geboren 1895 te Voorst en in 1960 overleden te Limmen. Zij zijn 4 december 1914 getrouwd en toen in Limmen komen wonen, aan de Uitgeesterweg. Mijn vader werkte voor zijn trouwen bij een bloemist. Hij verdiende tien cent per uur. Later als voorman plus één cent. En dat dagelijks van 's morgens vijf, tot 's avonds zeven uur. Hij ging in ondertrouw tussen half vier en vier uur, en trouwde later na vier uur, na de gehele dag gewerkt te hebben. Mijn vader was een kleine boer/tuinder en we hadden het, net als ieder, niet breed. Hij had veel te maken met Arie Mors en Cor Adrichem. Beide waren Katholiek. Eerstgenoemde werd op zijn vingers getikt door de pastoor, omdat hij handel dreef met een Protestant. De tweede, Cor Adrichem, hielp protestantse mensen aan melk in de oorlog, en wat denk je? Na de oorlog, als dank daarvoor, kreeg hij tuin Piet Docter, vader van Antoon Docter en weiland van de protestantse kerk in huur. Mijn vader was altijd erg zenuwachtig zo rond juni/juli vanwege hooitijd en aardbeien. De aardbeien werden tegen veilingprijs aan de deur verkocht. Toch kwam het wel eens voor dat de mensen tekort geld hadden en beloofden het na te brengen, maar dat werd wel eens vergeten. Rond de 50-er jaren heeft mijn vader het bedrijf overgedaan aan Jan Huisman en Gerrie Hunnekink. Mijn vader, die 57

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2010 | | pagina 58