Jaargang nr. 24 2010 gestaan op een veldje waar nu Drogisterij Aker is en weer later op een veld naast de woning van Walt Pepping aan de Kerkweg De kramen zoals de nogakraam van Stuvé, de snoepkraam van Vogelspoel en de oliebollen kraam van Verder een tentje waar je zogenaamd koek kon happen. Een plak witte koek van ongeveer 12 cm lang en 5 cm breed moest je met een klein hakbijltje in zo weinig mogelijk slagen door de midden hakken. Dit spel deed je met z'n tweeën. Wie de minste slagen maakte hoefde niet te betalen. De kosten waren 4 tot 8 cent voor de verliezer. Er heeft ook tijdens de kermisdagen een bioscoop gestaan, waar de kas van de familie Mooij aan de Middenweg nu staat. De film, die ik me nog herinner was "On The Good Ship Lollypop". Ik denk, dat daarin Shirley Temple meespeelde. Op de hoek van de Kerkweg/Middenweg heeft jaren de fietsmolen gestaan met de bekende kwast, die recht gaf op een gratis ritje. Later heeft deze molen ook gestaan naast het Piusgebouw. Naast Dusseldorperweg 68 kwamen later ook de botsautootjes en de hobbelende geit. De botsautootjes waren van de familie Lubbers, familie van de bekende bokser Rudi Lubbers.. Gedanst kon er worden in diverse cafés onder andere van N. Snel_H. Bisschop (zijn café stond waar Annie van der Steen woonde aan de Dusseldorperweg). Ook het café op de plaats van Het Palet van Kees Winder was bekend. Evenzo stond er een café van Andries de Graaf en Jan Groot. naast bloemen/magazijn Nuyens, waar gedanst kon worden. Met kermis speelden daar Duitse muzikanten. Eén melodie is me altijd bijgebleven: "Wenn Die Hyacinten blühen Gehen De bakkers bakten tijdens de kermisdagen het zogenaamde kleinrogge, een grauw brood met anijszaad en de nu nog bekende spauwers. De link tussen kermis en kerstmis werd voor zover mij bekend is niet expliciet uitgelegd. Toen de kermis later werd verlegd naar het terrein achter de voormalige Corneliusschool en nog later naar de parkeerplaats bij de voetbal, raakten de sfeer en de romantiek rond het kermisgebeuren min of meer op de achtergrond. Vroeger kocht je nieuwe kleren voor het vieren van de kermis. Om door een ringetje te halen stapte je naar dit festijn. Tegenwoordig ben je niksnut. Het oudste van het oudste kan je het beste 43

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2010 | | pagina 44