Jaargang nr. 24 2010 Ton zou nog met zijn vrouw en kinderen naar de kermis gaan, maar Ton had nooit meer op zijn horloge gekeken en kwam laat thuis! Wat moest ik lachen dat 't span de Hyacinthenlaan in kwam lopen met een bos witte chrysanten, gekocht bij Kees Koot. Bij de buren heeft het wel even gespookt. Later gingen we altijd samen te deunen met Lies en Cor Kroon. Ook was Corry Konings een keer bij Harold v Rees. Geweldig, wat een sfeer! Ook hadden wij kaarten gekocht voor warm eten bij v Rees. Lange tafels stonden in de zaal waar wij gezellig hebben aangeschoven. Werkelijk te gek. Kermisherinnering van Agaath Kuilman Kermis in de jaren '60. De tweede zondag in september: Limmer kermis! Wij verheugen ons erop. Er werd eerst geschaakt, dat was de najaarsschoonmaak. Het huis was schoon. Wij gingen allemaal om nieuwe kleren, en dan de kermis over om te pronken met de kinderen. Ikzelf was ook in het nieuw, een winterrok met een truitje met een korte mouw; zo ging ik zaterdagavond te kermis naar het Parochiehuis. Ik zag er keurig uit, maar wat heb ik gezweet! Dat was eens, maar nooit meer. Maandagochtend naar het eerste deuntje, kindje in de wagen bij m'n schoonmoeder geparkeerd, en na het eerste deuntje weer opgehaald. Her was maar goed dat wij achter de kinderwagen liepen. We hadden meer op dan was toegestaan! Thuisgekomen met zijn drieën, allemaal een bord pap en naar bed. We zullen wel zien hoe laat we wakker worden. Wij zijn wakker geworden! Hoe laat weet ik niet meer. Dit zijn leuke herinneringen van de Limmer Kermis. Kermisherinneringen van Jan Duijkersloot. Als kind herinnerde ik me nog, dat er voor de winkel van Max Nuyens, aan de Dusseldorperweg, een draaimolen stond van een zekere Kees Braak. De molen werd door een paard rondgetrokken. Ook herinner ik me nog, een zweefmolen ook van Braak en die stond naast het café van Jan Groot, dat voorheen als drukkerij van Onze Krant gebruikt werd en waarin nu het bedrijf Ura is gevestigd. De kermis zo rond de jaren 1930-1940 vond plaats op de Kerkweg en gedeeltelijk aan de Dusseldorperweg. De zweefmolen heeft later 42

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2010 | | pagina 43