Jaargang nr. 24 2010 van de dag er geen enkele snaar meer zat op de violen, en toch kwam er nog muziek uit, zei men. Mijn vader had een broer, Elbert Docter, die was zo goed als blind. Op de kermis ontstond een vechtpartij, de politie trok zijn sabel en sloeg mijn vaders broer. Mijn vader werd over dat onrecht zo kwaad dat hij wist de sabel van de agent af te pakken. Het kostte hem wel 8 weken Weteringschans (gevangenis) te Amsterdam. Vader ging naar de kermis in Obdam op een zondag. Daar ontmoette hij een aardig meisje en zoals in Limmen dat ook gebruikelijk is, hij werd uitgenodigd om bij haar thuis te komen eten. "maar je bent toch wel katholiek, hè?", had ze gevraagd, waarop mijn vader "ja" had gezegd. Maar na het eten zei ze ."Piet we moesten maar stoppen, je bent niet katholiek". Waarop mijn vader had gezegd: "ja zeker wel, ik maakte voor en na het eten nog wel een kruisje!" "Ja, maar je deed het verkeerd om..." Piet Wagemaker en mijn vader waren op de fiets naar de kermis in Alkmaar. In die tijd had je nog carbidlantaarns op je fiets Toen de mannen naar huis wilden gaan bleek de lantaarn van Piet zijn fiets af gestolen. Dus Piet pakt een willekeurige lantaarn van een andere fiets af. Maar even later ontdekte mijn vader dat hij zijn lantaarn had gepakt! "Sorry zegt Piet Wagemaker ,"ik zag niet dat het jouw fiets was". "Jij bent toch een schurk ook hoor", zei Piet tegen Piet. Kermisherinneringen van Nel Kroon Limmer kermis, wat was dat geweldig. Zondagmiddag kwamen de vrienden van Rob en René Kroon gezellig in de huiskamer borrelen, daarna soep en brood. Maar ze konden er bijna niet meer in dus besloot Antoon Kroon dat er voortaan maar een tent gebouwd moest worden in de tuin. Zaterdag werd er dan met Antoon, Rob, René en wat vrienden een tent neergezet. Tafels en stoelen werden gehaald en muziek geregeld, enzovoorts. Nel Kroon zorgde voor 120 kadetten en beleg, kratten bier, wijn, fris en zakken spek (want die hoorde bij ons altijd bij de kermis), en nog wat zoutjes. Verder een paar pannen soep en 't feest kon beginnen. 39

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2010 | | pagina 40