Jaargang nr. 24 2010 het was al te laat. Sjaak had ons gezien en kwam op ons af. "Hee Rrrietje" Sjaak brouwde zo, "ben je met Piet Buurrr". "Je kent de man inderdaad?", vroeg Rietje en voor ik antwoord kon geven, zei Sjaak: "Ja, zekerrr, ik kwam daar vroeger al bij ouwe Piet Buurrr en drrronken daar jenever uit krrroese met orrren dr an." Nou, ik wist daar niks van; maar mijn meisje was wel verdwenen. Wel hoor ik naast me de stem van Cor Al: "Ik stond hier nevenan", zei Cor, "en ik zou wel zeggen dat ging niet helemaal goed voor jou." "Nee Cor, ik kan wel zeggen: Ik heb toch niet m'n dag vandaag." "Dat zou ik zo toch niet zeggen" zei Cor, "kijk als je nou een eendagsvlieg was en je hebt den je dag niet..." Kermisherinnering verteld door Rinus Admiraal Het eerste Chinese restaurant was in Limmen gekomen aan de Rijksweg in de Limmerbuurt naast Twisk. Deze hardwerkende mensen waren het eerste jaar met de kermis geopend en dat hebben ze geweten! Het jaar daarna stond er op een groot bord bij de deur: "GESOTEN OM KERSMIS' Jaren geleden toen de dienstplicht nog bestond en het was Limmer kermis, dan gaf dat problemen voor de dienstplichtigen. Want al ben je best bereid het land te verdedigen, dat kan dat beslist niet ten koste van het feest van het jaar .de kermis! Dus maandagochtend meldden zij zich massaal ziek bij hun bataljon. Van daaruit werd er natuurlijk contact opgenomen met de huisarts dr van Oppen. Deze man wist het inmiddels wel wat voor virus er heerste in het dorp. Daarom had hij uit voorzorg allerlei aandoeningen op papier klaar liggen zodat, mocht er vanuit de militaire dienst weer navraag gedaan worden. dan was alles al prima geregeld. Kermisherinneringen van Antoon Docter Dit gaat over wat mijn vader Piet Docter vertelde. Het zal voor 1914 geweest zijn, in die tijd werd de kermis op zondagmiddag om 3 uur geopend met het Wilhelmus; dat werd bij Andries de Graaf buiten gespeeld. Het orkest bestond uit violen en een trekharmonica. De drank vloeide toen ook al rijkelijk, zo ook voor de mannen van de muziek. Het gebeurde wel dat op het eind 38

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2010 | | pagina 39