Jaargang nr. 24 2010 Zijn zwakke gezondheid en zijn drukke werkzaamheden in de Tweede Kamer dwongen Anthon ertoe op 6 april 1967 de raad van Limmen te verlaten. Hij stapte uit de Provinciale Staten en werkte verder in de Tweede Kamer. Anthon Nuyens was de rechter- en linkerhand van de heer Koekoek. Hij was een vlotte en gedreven spreker en luisterde vele vergaderingen op door zijn beeldspraak. Toen er een conflict ontstond tussen zijn partijleden ,werd de volgende uitspraak legendarisch: "Leer een aap nooit klimmen, hij kan later met kokosnoten gaan gooien". Kort uitgelegd: Iemand vraagt jou om hulp. Zodra je diegene in het zadel hebt geholpen en hij op eigen kracht verder kan, word je door diezelfde persoon onderuit gehaald. Je krijgt dus zelf de kous op je kop. Nog een mooie en leerzame uitspraak: "De mens, die werkt met liefde en naar het hoogste streeft, zich spontaan met liefde voor zijn beroep geeft, dat is de mens die blijde leeft." Anthon Nuyens heeft twee keer een periode voor de Boerenpartij in de Tweede.Kamer gezeten 1) van 23 feb.1967 t/m 09-05 1971 2) van 07-12-1972 t/m/ 25-02-1973. Na een arbeidzaam leven overleed Anthon Nuyens in 1973 op de veel te jonge leeftijd van 60 jaar. Zijn vrouw bleef achter met vijftien kinderen. Dat hij een gezien, geliefd en markant figuur is geweest tijdens zijn politieke loopbaan blijkt wel uit de vele persoonlijke condoleancebrieven, die zijn vrouw destijds heeft ontvangen en nog steeds heeft bewaard. Vanuit de politiek kwamen brieven onder andere van Hans Wiegel (VVD), Frans Andriessen (KVP), Willem Drees senior, Annelien Kappeyne van de Coppello. Vanuit de katholieke kerk onder andere van de bisschop van Roermond monseigneur Gjsen, bisschop van Rotterdam monseigneur Simonis "Leer een aap nooit klimmen, hij kan later met kokosnoten gaan gooien. 35

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2010 | | pagina 36