Jaargang nr. 24 2010 vader was kruidenier, maar hij koos het vak van dahliakweker. Hij kreeg vele onderscheidingen voor zijn dahlia's. Hierdoor kwam hij ook terecht bij het hoofdbestuur van de Vereniging tot Behoud van het Bloembollenvak in Nederland. Daarbij was hij ook nog penningmeester van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur in Heiloo en Limmen., kortom een bezig baasje. Het was een eerlijke, vlijtige man vol emoties, katholiek en zeer sociaal. Hij had oog voor de problemen van zijn medemens. Hij vocht tegen oneerlijkheid. Landbouwpolitiek en zedenverwildering hielden hem volop bezig. Hij streed ook voor een goed sociaal beleid voor de jeugd, omdat in die tijd drugs al behoorlijk werden gebruikt en hij de kwalijke gevolgen hiervan al snel doorzag. Zijn sociale bewogenheid kwam bij de volgende gebeurtenis goed naar voren. In Limmen bestonden in de jaren zestig twee wjkverenigingen (nu noemen we het de thuiszorg). Het witgele kruis was voor de katholieke bevolking, het groene kruis voor de niet- katholieken. Het groene kruis had geen bestaansrecht meer,omdat zij te weinig leden had. Anthon Nuyens stelde voor om beide verenigingen samen te voegen, zodat iedereen op hulp kon rekenen. Pastoor Bangert was het hier niet mee eens. Er kon geen sprake zijn van samenwerking. Een rel ontstond. Moest je nou samenleven op basis van geloof of op basis van sociale betrokkenheid? Anthon Nuyens vond juist, dat ongeacht wat je geloofde, iedereen op hulp moest kunnen rekenen. Vol emotie streed hij voor een rechtvaardig en sociaal beleid. In 1966 werd Anthon.Nuyens lijsttrekker van de Boerenpartij in de gemeenteraad van Limmen. Hij behartigde hiermee het belang van de boeren in Limmen. Al snel werd hij lid van Provinciale Staten. Een half jaar daarna, op 23 februari 1967 (hij was toen 55 jaar), werd hij lid van de Tweede Kamer. Zijn dochter Lia werd zijn particuliere chauffeuse en secretaresse. De enige bollenkweker ooit in de Tweede Kamer. 34

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2010 | | pagina 35