Jaargang nr. 24 2010 Men kwam in opstand. Dat gebeurde als eerste in Drenthe. Daar ontruimde de politie met geweld enkele boerderijen van deze boeren (Onlangs op 20 oktober 2009 zijn hiervan beelden te zien geweest in het televisieprogramma Netwerk. Het leek wel oorlog, zo meldde de presentator.) Hendrik Koekoek, zelf afkomstig uit het Drentse Hollandscheveld, was bij dit oproer aanwezig. De pers beschreef hem als de verdediger van kleine ondernemers. Hierdoor stemden veel mensen op Hendrik Koekoek. De kiezers van de Boerenpartij bestonden aanvankelijk uit boeren. Later bleek de partij ook aanhangers te krijgen uit de middenstand en uit andere kleine ondernemingen, die zich eveneens wilden verzetten tegen de bemoeienis van de overheid. De Boerenpartij werd in de loop van haar bestaan steeds meer een protestpartij. De partij raakte haar goede naam langzaamaan kwijt door haar rechtse imago. Er kwam veel negatieve publiciteit en binnen de eigen partij ontstonden veel meningsverschillen. De Boerenpartij had twee zetels in de Tweede Kamer., die bekleed werden door Hendrik Koekoek en onze plaatsgenoot Anthon Nuyens. Anthon Nuyens overleed plotseling in 1973. De schok in de politiek was groot, want hij was een gezien en gedreven persoon. Eind jaren zeventig kwam boer Koekoek negatief in het nieuws, omdat hij werd verdacht van het verwaarlozen van zijn dieren. Hiervoor werd hij veroordeeld. Na 1981 raakte de Boerenpartij in de vergetelheid. Anno 2010 bestaat de Boerenpartij alleen nog in de gemeenteraad van Heerde in de provincie Gelderland. Anthon Nuyens .oprichter van de Boerenpartij in Limmen De landelijke Boerenpartij drong ook door tot de lokale politiek van Limmen. We schreven al, dat deze partij was ontstaan uit onvrede. Men wilde geen extra belasting betalen aan het Landbouwschap. De geboren en getogen Limmer Anthon Nuyens zette zich in voor deze groep. In gesprek met mevrouw Nuyens en de kinderen John en Lia kwamen we veel te weten over deze markante man. Van dahliakweker tot polticus Anthon Nuyens, dahliakweker uit Limmen, werd geboren op 9 maart 1912. Hij doorliep de school voor tuinbouw en bloementeelt. Zijn 33

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2010 | | pagina 34